Vedat Bilgin'den otobüsçü esnafına seçim müjdesi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Vedat Bilgin'den otobüsçü esnafına seçim müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında otobüsçülere destek verileceğini söyledi.

İş Dünyası 10 Mayıs 2023 18:56 0
Vedat Bilgin'den otobüsçü esnafına seçim müjdesi

Çalışma Bakanı'ndan otobüsçülere destek açıklaması geldi.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı ve Ankara Milletvekili Adayı Vedat Bilgin, Ankara esnaf odalarını ziyaret etti. Bakan Bilgin burada yaptığı açıklamada otobüs şoförlerine müjde verdi.

Otobüsçüler için yeni düzenleme yapılacağını söyleyerek, "Otobüsçü esnafımıza gelir desteğinde bir artış daha yapacağız. Ayrıca seçim sonrası ücretsiz taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak. Sigortalı işçi problemini de çözdük. 1 gün önceden yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek" dedi.

Seçimere vurgu yaparak açıklamasını sürdüren Bakan Bilgin, "Sizin sorunlarınızı çözmek bizim görevimiz. Bu seçim bir varlık yokluk seçimidir. Herhangi bir seçime benzemiyor bu seçimler. Türkiye’nin düşmanı ABD bu coğrafyayı parçalayıp bölmek için, Irak’ta, Suriye’de silahlandırdığı bir katil sürüsü var. O sürüye karşı, ABD projesine karşı Türkiye’nin bağımsızlığını temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Onlarla ortak olan, koalisyon kuranlara karşı duran bir Cumhurbaşkanımız var" dedi.

EYT ÇÖZÜLDÜ BU DA ÇÖZÜLÜR

Esnafların sorunlarının çözülmeye devam edileceğini söyleyen Bakan Bilgin, "Esnaf emeği ile sermayesi ile hizmet eden insandır. Minibüsü ile otobüsü ile hizmet eden insandır. Onların en uygun şartlarda sigorta sistemi ile kredi sistemi ile mülkiyet hakları ile en uygun hizmeti vermelerini sağlayacağız. Esnafımız Türkiye’nin kalkınması ve güçlenmesi için en önemli kaynaktır. Bu kaynağın israf edilmeden geliştirilmesi lazım. Bunun için mülkiyet hakkı güvence altına alınacaktır. EYT’nin mağduriyetini nasıl giderdiysek bu sorunu da gidereceğiz. Dolayısıyla taksilerimizin, dolmuşlarımızın, otobüslerimizin mülkiyet haklarını geriye doğru düzenleme yaparak güvence altına alacağız. Yasal çalışmamız yapılmıştır. Otobüsçü esnafımıza gelir desteğinde bir artış daha yapacağız. Ayrıca seçim sonrası ücretsiz taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak. Sigortalı işçi problemini de çözdük. 1 gün önceden yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç