Ve Sonunda Kapandı: Alexa Artık Yok

Ve Sonunda Kapandı: Alexa Artık Yok

İnternet sitesi sıralamasını yapan, sitelerin kalite ve trafiğine göre sıralama yapan Alexa kapandı.

Bilim ve Teknoloji 02.5.2022 17:09 0
Ve Sonunda Kapandı: Alexa Artık Yok

Alexa kapandı.

 

İntenet sitelerine sıralama hizmeti veren, internet sitelerine reklam vermek, işbirliği yapmak isteyen kişilerin ik baktığı yer olan Alexa , hizmetini sonlandırdığını dünya kamuoyuna duyurdu. 

 

Daha önce açıklama yapan Alexa, bu hizmetini 1 Mayıs tarihine kadar sona erdireceğini duyurmuştu. Bugün siteye girmeye çalışanların karşısına şu mesaj çıkmaktadır:

"Hizmet Sonu Bildirimi
Alexa.com'u, dijital kitlenizi bulmanıza, erişmenize ve dönüştürmenize yardımcı olmak için yirmi yılı aşkın bir sürenin ardından 1 Mayıs 2022'de kullanımdan kaldırdık. Bizi içerik araştırması, rekabet analizi, anahtar kelime araştırması ve çok daha fazlası için başvuru kaynağınız yaptığınız için teşekkür ederiz."

 

DAHA ÖNCE AÇIKLAMIŞTI

Konu ile ilgili açıklama yapan Alexa, şu ifadeleri kullandı:

 

"Yirmi beş yıl önce Alexa Internet’i kurduk. 
Dijital kitlenizi bulmanıza, erişmenize ve dönüştürmenize yardımcı olmak için yirmi yıl çalıştıktan sonra, 1 Mayıs 2022’de Alexa.com’u kullanımdan kaldırma konusunda zor bir karar aldık. İçerik araştırması ve rekabet analizi için bizi tercih ettiğiniz kaynak yaptığınız için teşekkür ederiz. , anahtar kelime araştırması ve çok daha fazlası.
Size müşteri olarak hizmet vermekten gurur duyduk.
İçtenlikle teşekkür ederim,
Alexa.com Ekibi"

Dünden bu yana Alexa , verdiği hizmetleri sona erdirdiğini kamuoyuna açıkladı.  

 

bUNA BENZER BİR İNTERNET SİTESİ YENİDEN YAPILIR MI , SİTE SIRALAMALARINA NASIL BAKILACAĞI KONULARINDA BİR GELİŞME HENÜZ YOK. GELİŞME OLDUĞUNDA TAKİPÇİLERİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ. 

 

Sizce Alexa'nın kalkması iyi mi oldu kötü mü oldu? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)

Seç