Van'da okullar yarın tatil mi? Van Valiliği kar tatili açıklaması yaptı mı 18 Aralık 2023 son dakika
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Van'da okullar yarın tatil mi? Van Valiliği kar tatili açıklaması yaptı mı 18 Aralık 2023 son dakika

Van Valiliği açıklama yaptı mı? Van'da okullar yarın tatil edildi mi? İşte Van'da hava durumu ve son dakika bilgileri.

Yerel Haberler 17 Ara 2023 0
Van'da okullar yarın tatil mi? Van Valiliği kar tatili açıklaması yaptı mı 18 Aralık 2023 son dakika

Van Valiliği okullar tatil mi?

Van'da okullar tatil edildi mi? 18 Aralık 2023 tarihinde Van'da okullar şiddetli yağışlar nedeniyle tatil edilecek mi? Valilik açıklama duyuru yayınladı mı?

VAN'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Van'da meydana gelen şiddetli yağış ile ilgili Valilik şu uyarıları yaptı:

"Pazar akşam saatlerinden itibaren Van, Muş, Bitlis ve Hakkari illerinin soğuk ve yağışlı sistemin etkisene gireceği tahmin ediliyor. Söz konusu yağışlı sistemin etkisi ile birlikte hava sıcaklıklarının 3 ila 5 santigrat derece azalarak mevsim normalleri seviyesine düşmesi bekleniyor. 

Sıcaklıkların azalmasına bağlı olarak, Yarın (Pazar) akşam saatlerinden itibaren bölgemiz genelinin (Van,Muş,Hakkari,Bitlis)  kar yağışlı sistem etkisine gireceği tahmin edilmektedir. 

Yağışlı sistemin Pazartesi sabah saatlerinden itibaren bölgemizi terketmesi bekleniyor. 

Bölge genelinde beklenen kar yağışlarının, Van merkez ilçeleri dahil il geneli ile Bitlis çevrelerinde  kuvvetli, yükseklerde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. 

Kuvvetli kar yağışlarına bağlı olarak ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde tipi şeklinde kar, görüş mesafesinde azalma, eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

NOT: Kuvvetli kar yağışının yarın (Pazar) akşam saatleri ile gece saatleri arasında Van il merkez ilçelerinde miktar bırakacağı tahmin edilmektedir.

Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur"

OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

Van'da okullar henüz tatil edilmedi. Van'da hava durumuna baktığımızda yarın güneşli havanın etkili olacağının görülmesi nedeniyle okulların tatil edilmesi beklenmiyor. Sizce tatil edilmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç