Valilik ve müftülüklere 11 ilde KPSS'siz 782 personel alımı yapılacak 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Valilik ve müftülüklere 11 ilde KPSS'siz 782 personel alımı yapılacak 2024

İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasında TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. İlanın başvuru bilgileri yazımızda.

TYP 1 Haz 2024 1
Valilik ve müftülüklere 11 ilde KPSS'siz 782 personel alımı yapılacak 2024

11 ilde vailik ve müftülüklere KPSS'siz işçi alımı yapılacak.

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada toplum yararına çalışma programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına TYP işçi alımı yapılacağına yer verildi. 

9 şehre yapılan işçi alımına baktığımızda başvurular esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınırken biz de Finans7.com olarak bu yazımızda personel alımının başvurusuna dair bilgilere yer verdik.

TYP NEDİR?

TYP, uzun adı ile Toplum Yararına Programlar. Bu programlar kapsamında kamuya işçi alımları yapılıyor. Yapılan işçi alımında adaylar kamuda geçici olarak istihdam ediliyor. Geçici olarak çalışan işçiler 6 ve 9 aylık süreçte çalışır. İş sonunda adaylar işsiz kalır.

ALIM YAPILAN İLLER

Alımlar Antalya, Osmaniye, Yozgat, Aydın, Tunceli, Bursa, Konya, Giresun, Hatay, Bilecik, Amasya illerine yapılıyor. Diğer iller için de önümüzdeki günlerde işçi alımı gelecek. Siz hangi şehre alım bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. 

İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanları şu şekilde:

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

KPSS'siz işçi alımlarına adaylardan mezuniyet şartı aranmıyor. İkamet şartı ile yapılan alıma başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kuruma kayıtlı olmak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,
Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki videoda belirtilen adımları izleyerek müracaatını yapması gerekmektedir:

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
Diyarbakir icin nezaman