Valilik ve Meteoroloji'den Peş Peşe Uyarı: Kuvvetli Geliyor...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Valilik ve Meteoroloji'den Peş Peşe Uyarı: Kuvvetli Geliyor...

Meteoroloji yarın sabaha kadar dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu. İstanbul Valiliği de bugün ve yarın için vatandaşları uyardı.

Haberler 17 Ekim 2022 16:43 0
Valilik ve Meteoroloji'den Peş Peşe Uyarı: Kuvvetli Geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Marmara için bir son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji yarın sabaha kadar dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu. İstanbul Valiliği de bugün ve yarın için vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Akdeniz (Antalya merkez ve Hatay hariç), İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Bingöl ve Muş hariç) ile Kırklareli'nin kuzey kesimleri, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir, İstanbul, Kütahya, Afyonkarahisar, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, İç Ege'de mevsim normalleri altında, güneydoğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege'de kuvvetli, zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/sa)şeklinde esmesi bekleniyor.

MARMARA İÇİN UYARI GELDİ

Marmara’da rüzgarın, bugün öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, yarın sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği bildirildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN FIRTINA UYARISI

İstanbul Valiliği'nden yapılan fırtına uyarısında “Marmara Denizi’nde rüzgârın, bugün öğle saatlerinden itibaren kuzeydoğudan fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, yarın (Salı) sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” şeklinde açıklama geldi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç