Vakıfbank 6 ay ertelemeli kredi başvurusu başladı: Faizsiz 5 bin TL veriliyor

Vakıfbank 6 ay ertelemeli kredi başvurusu başladı: Faizsiz 5 bin TL veriliyor

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada faizsiz 5 bin TL ve 6 ay geri ödemesiz kredi başvurusu başladı. İşte başvuru bilgileri.

Kredi 28 Şubat 2023 23:38 0
Vakıfbank 6 ay ertelemeli kredi başvurusu başladı: Faizsiz 5 bin TL veriliyor

Vakıfbank 6 ay ertelemeli kredi başvurusu başladı.

Vakıfbank tarafından yapılan son dakika açıklaması yapıldı ve deprem sonrası başlatılan kampanya kapsamında vatandaşlara 6 ay ertelemeli kredi verileceği bildirildi. KAmu bankaları tarafından vatandaşlara verilen ertelemeli kredinin başvurusuna dair detaylara baktığımızda, düşük faizli kredi kullandırımı olacağına yer verildi.

Deprem bölgesine büyük yardımlar yapan, destekler yollayan Vakıfbank, yaptığı son dakika açıklamasında deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların kredi borçlarının faizleri ile birlikte silineceğini söyledi ve "Deprem felaketinde hayatını kaybeden bireysel ve şahıs firması müşterilerimizin borçlarını, anapara ve faizleriyle birlikte siliyoruz" ifadelerini kullandı.

Söz konusu desteğin yanı sıra kredi borçlarının erteleneceğine de yer verildi. Söz konusu erteleme duyurusuna şu şekilde yer verildi:

"Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye il ve ilçeleri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki,
Gerçek kişiler ile KOBİ sınırına kadar olan ticari işletmelere kullandırmış olduğumuz tüm kredi kartı, bireysel ve ticari kredi borçlarını/taksitlerini, gayrinakdi kredi komisyonlarını, talebe bağlı olmaksızın 31.08.2023 tarihine kadar 6 ay süre ile faizsiz olarak erteliyoruz. Depremden zarar gören ve talepte bulunan afet bölgesindeki diğer 6 ilimizdeki (Adana, Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Elazığ) müşterilerimize de gerekli tüm kolaylıkları sağlayacağız. 2023 yılı boyunca bireysel ve ticari kredi kartları yıllık ücretleri ile üye işyeri ve POS aylık ücretlerini almıyoruz.

250.000 TL’ye kadar olan tarım kredilerini talep olmaksızın 1 yıl süre ile faizsiz olarak erteliyoruz.

Afet bölgesindeki diğer 6 ilimizdeki, gerçek kişiler ile KOBİ sınırına kadar olan ticari işletmelere kullandırmış olduğumuz tüm kredi kartı, bireysel ve ticari kredi borçlarını/taksitlerini talebe bağlı olmaksızın 31.03.2023 tarihine kadar 1 ay süre ile faizsiz olarak erteliyoruz.

Ayrıca, KOBİ ölçeğinden büyük firmalara olay ve başvuru bazında münferiden değerlendirmek suretiyle en uygun çözümü üretiyoruz"

6 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİ BAŞVURUSU BAŞLADI

Vakıfbank bu desteklerin yanı sıra deprem sonrası vatandaşlara 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi vereceğini bildirdi. Banka açıklamasında, "Kredi destek paketlerimiz ile bölgemize uygun koşullarla finansman olanağı sağlıyoruz. Depremden zarar görmüş bireysel nitelikli müşterilerimize özel 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterilerimize ve çiftçilerimize ise 1 yıla kadar ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketi oluşturduk. Bu paketleri hızla devreye alıyoruz" ifadelerini kullandı.

FAİZSİZ 5 BİN TL

Kredi desteğinin yanı sıra vatandaşlara faizsiz olarak 5 bin lira verileceği açıklandı. Açıklamada, "İlk günden itibaren bölgede yaşayan tüm kredi kartı müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5.000 TL Nakit Avans tanımladık" denildi. Söz konusu faizsiz nakit avans, Vakıfbank müşterisi olanların hesaplarına otomatik şekilde tanımlandı. Tanımlanmayan hesaplar için vatandaşlar başvuru yapabilecek.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç