Vakıfbank 2022 KPSS'siz Personel Alımı İlanı Yayımlandı: İşte Müfettiş Yardımcısı Alımı Başvurusu

Vakıfbank 2022 KPSS'siz Personel Alımı İlanı Yayımlandı: İşte Müfettiş Yardımcısı Alımı Başvurusu

Vakıfbank 2022 yılı banka memuru alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda, farklı bölümlerden mezun adaylar arasından personel alınacağına yer verildi.

Bankalar 18.4.2022 17:25 0
Vakıfbank 2022 KPSS'siz Personel Alımı İlanı Yayımlandı: İşte Müfettiş Yardımcısı Alımı Başvurusu

Vakıfbank 2022 yılı banka memuru alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda Müfettiş Yardımcısı kadrosu için sınav yapılacağına yer verildi.


Türkiye bankacılık sektörünün öncü kuruluşlarından olan, açıldığı ilk günden bu yana müşteri odaklı düşünerek kampanyalar düzenleyen , hizmet veren Vakıfbank, kendi bünyesine personel alımı yaparak hem müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi hedefliyor hem de genç işsizlere istihdam kapısı olma hedefini sürdürüyor. Bu kapsamda bir ilan yayımlayan kamu bankası Vakıfbank, Müfettiş Yardımcısı kadrosunda istihdam etmek üzere banka memuru alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu personel alımı için 12 Haziran günü yazılı sınav yapılacağı açıklandı. Başvurular ise 18 Nisan'da yani bugün başladı.


Banka tarafından "Bankamızın bilgi sistemleri ve bankacılık süreçleri ile birim, şube ve yönetimini kontrol ettiği ortaklıkların denetiminde görevlendirilmek üzere Müfettiş Yardımcısı alımı yapılacaktır. İstihdam edilecek Müfettiş Yardımcılarının bölge merkezi İstanbul olacaktır." ifadeleri ile yayımlanan banka personeli alımı ilanında sınavın İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılacağına yer verildi.


KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Banka tarafından yayımlanan personel alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:


 • T.C. vatandaşı olmak,
 • 01.01.1992 ve sonrası doğumlu ,
 • Kamu hizmetinden yasaklı bulunmamak,
 • Herhangi bir suçtan dolayı hapis cezası almamış olmak, (Cezanın ertelenmesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılması, paraya çevrilmiş olması veya affa uğramış olması hâlleri dâhildir.)
 • Daha önce, Bankanın işe alım sınavlarından birine katılmış olup sözlü sınav aşamasında başarısız sayılmamış olmaları,
 • Bankamızda çalışırken herhangi bir nedenle ilişiklerinin kesilmemiş olması,
 • Öğrenim süresi en az 4 yıl olan ve ekteki tabloda gösterilen lisans bölümlerinin en az birinden 31.07.2022 tarihi itibarıyla mezun durumda olmak,
 • Sağlık durumunun, yurdun her yöresinde, her iklim koşulunda görev yapmaya ve sürekli seyahate elverişli olması, (Sınavı kazanan adaylardan, bu konuda sağlık kurulu raporu talep edilecektir.)
 • Erkek adayların fiili askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmaları


SINAV İKİ OTURUM OLACAK: SINAV KAÇ SORU?

Sınavda adaylar iki oturuma girecek. İlk oturum Genel Yetenek testi ile yabancı dil testi. İkinci oturumda ise aşağıdaki her bir alandaki bölüm sayısından 40'ar soru sorulacak:

 • İktisadi ve İdari Bilimler alanı : Hukuk 1, Ekonomi, Muhasebe veya Maliye, 
 • Hukuk Alanı: Hukuk 2-Hukuk 3-Hukuk 4
 • Endüstri-İşletme Mühendisliği alanı: Ekonomi, Mühendislik, Endüstri/İşletme Mühendisliği, 
 • Diğer Mühendislikler-Matematik- Zorunlu Mühendislik 40
 • İstatistik alanı Mühendislik, Bilgisayar 2, Ekonomi veya Bilgisayar 3,
 • Bilgisayar Mühendisliği alanı Bilgisayar 1, Mühendislik


BAŞVURULAR BAŞLADI

İlan başvuruları internet üzerinden başladı. Başvurusunu yapmak isteyen adayların aşağıdaki linki kopyalayıp yeni sekmede açması ve başvurusunu bu sayfa üzerinden yapması gerekmektedir:


https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr


Bu sayfadan başvuru yaptıktan sonra 200 lira olan başvuru ücretini e Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yatırmanız gerekmektedir.


MEZUNİYET ŞARTI

İlana başvuru yapacaklarda aranan mezuniyet şartı ise şu şekilde: