Vaka Sayıları Patladı: Maske Kısıtlamaları Yeniden Gündemde

Vaka Sayıları Patladı: Maske Kısıtlamaları Yeniden Gündemde

Almanya'da maske kısıtlaması yeniden geliyor. Türkiye'de de artan vakalar nedeniyle kış aylarında kısıtlamaların gelebileceği konuşuluyor.

Sağlık 18 Tem 2022 13:47 1
Vaka Sayıları Patladı: Maske Kısıtlamaları Yeniden Gündemde

Almanya'da maske zorunlıuluğu sonbaharda yeniden geliyor.

Almanya'dan son dakika haberi. Ülkenin  Adalet Bakanı Marco Buschmann yaptığı açıklamada, koronavirüsün son günlerde yeniden ciddi oranda yayıldığını, vaka sayısının her gün binlerce geldiğini, bu nedenle kısıtlamaların masada olduğunu söyledi. Buschmann yaptığı açıklamada yeni kısıtlamalardan maske zorunluluğunun Sonbaharda geri getirileceğini söyledi. 

Son günlerce vaka sayısının ciddi oranda arttığını, koronavirüsün ciddiye alınması gerektiğini söyleyen Buschmann, sonbahar ve kış aylarının kötü geçmesini beklediklerini söyledi. Buschmann açıklamasında yeni tedbir ve kısıtlamaların Temmuz ayı sonunda tamamlanacağını söyledi. 

Bakan açıklamasının devamında, toplu taşımalarda , kamusal alanlarda maske kısıtlamasının yeniden getirilmesi için çalışmaların başladığını söyledi. İç mekanda olanlarn maske takması gerektiğini , sosyal mesafenin olmadığı yerlerde maske zorunluluğunun geleceğini söyleyen Buschmann, toplu taşımada maske zorunluluğunun yeniden geleceğini söyledi. 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI, KARANTİNA, OKULLARIN KAPANMASI

Bakan açıklamasının devamında yukarıda sayılan kısıtlamaların getirilmesinin asla gündemde olmadığını söyledi. 

TÜRKİYE'DE DURUM NE?

Türkiye'!de de son günlerde vaka sayıları oldukça artmış durumda. Son hafta vaka tablosuna baktığımızda 117 binden fazla vakanın geldiği görülürken günlük vaka sayısının ortalama 15 binin üzerinde olduğu görüldü. 

Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Doğan yaptığı son açıklamada hastanelere yatışların yeniden başladığını söyledi ve “Koronavirüs vaka sayılarında ciddi bir artışla karşı karşıyayız. Daha önceki piklerde olduğu gibi burada da şu an yeni bir alevlenme, yeni bir pikin başlangıcındayız. Vaka sayılarının günler içerisinde çok yüksek rakamlara ulaşacağını bekliyoruz. " dedi.

Vakaların yüksek seyretmesi durumunda toplu taşıma ile kapalı alanlardea Sonbaharda maske zorunluluğunun geri gelebileceği bildiriliyor. 

Sizce gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 32 Gün Önce
Bıktık vala bıktık..