Uzmanlar Açıkladı: Yapay Zeka Sonumuzu Getirebilir!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Uzmanlar Açıkladı: Yapay Zeka Sonumuzu Getirebilir!

Günümüzde yapay zekalar hayatımızı oldukça kolaylaştırmış durumda. Fakat uzmanlar yapay zekanın kötü yönlerini de açıkladı! İşte haberin detayları...

Bilim ve Teknoloji 26 Mayıs 2024 0
Uzmanlar Açıkladı: Yapay Zeka Sonumuzu Getirebilir!

Bilim insanları, yapay zekanın "oyuncak" olmadığını ve insanlık için felakete yol açabileceğini öne sürüyor. Yayımlanan raporda insanlığın yok olmasına neden olabileceğine dikkat çekildi.

Teknolojiyle ilgili daha sıkı düzenlemeler yapılması çağrısında bulunan bir raporda uzmanlar, yapay zekanın yanlış ellere geçtiğinde biyolojik silah üretmek için kullanılabileceğini ve bir gün insanların neslinin tükenmesine yol açabileceğini ifade etti.

Uzmanlardan flaş uyarı: Piyasalardaki yapay zeka coşkusu bir balon mu? |  Teknoloji Haberleri

Rapor, insan müdahalesini önlemek için yapay zekanın algoritmalarını küresel sunucu ağları üzerinden kopyalayabileceği uyarısında bulunurken, hükümetlerin yapay zekanın biyolojik veya nükleer savaş gibi endişe verici yeteneklerle geliştirilmesini durdurma sorumluluğuna sahip olduğunu belirtti.

T24'te yer alan habere göre, makalenin ortak yazarlarından Oxford Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Bölümü'nden Profesör Philip Torr, "Dünya, son yapay zeka zirvesinde eyleme geçmemiz gerektiği konusunda hemfikirdi, ancak artık belirsiz tekliflerden somut taahhütlere geçmenin zamanı geldi" dedi.

Yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisi gelişmeleri | İnnova

Raporda, yapay zekanın bilgisayar korsanlığı, siber suçlar ve sosyal manipülasyon gibi dikkat çekici birçok davranışta insanlardan daha iyi performans gösterdiği göz önüne alındığında, kötüye kullanımı ve dikkatsizliği önleyecek düzenlemelerin eksik olduğu belirtiliyor.

Rapor, kontrol edilmediği takdirde yapay zekadaki ilerlemelerin büyük ölçekli yaşam kaybına, insanlığın marjinalleşmesine ve hatta yok olmasına yol açabileceğini ön görüyor.

Sizler yapay zeka hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından yazmayı unutmayın!

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç