Uzman İsim Açıkladı: Altın Fiyatları Düşecek Mi, Yükselecek Mi?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Uzman İsim Açıkladı: Altın Fiyatları Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

Altın fiyatlarındaki düşüş devam ederken uzman isimden altın fiyatlarına ilişkin açıklama geldi.

Altın 12 Ekim 2022 19:57 0
Uzman İsim Açıkladı: Altın Fiyatları Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

Altın fiyatları düşecek mi yükselecek mi? Uzman isimden son dakika açıklaması geldi.

Altın fiyatlarındaki düşüş devam ederken uzman isimden altın fiyatlarına ilişkin açıklama geldi.İşte detaylar...

İslam Memiş’ten altın fiyatları için yine çarpıcı uyarılar geldi.  Gram altın fiyatları için mantıklı bir fiyatlama yok diyen İslam Memiş “2023’te varlıklarınızı koruyun” uyarısında bulundu. 

İSLAM MEMİŞ ALTIN YORUMU

ONS altın fiyatı şuan 1668 dolar, gram altın fiyatı ise 996 TL bandında işlemler görsede bankadan gram altın almak isteyenler bu fiyatı marjlardan dolayı göremiyor. İslam Memiş’te sık sık bankaların altın fiyatları noktasında ‘ekran’ uyarısı yaparak gerçek altın fiyatı bu değil tarzında uyarıları da bulunuyor.

ALTIN FİYATLARI MANTIKLI FİYATLAMA İÇİNDE DEĞİL

Altın fiyatları tarafında yaşanan son durumu değerlendiren İslam Memiş, “Altın fiyatları ucuz. Hafta sonu Rusya-Ukrayna arasındaki gerginlik artı. IMF Başkanı bir rapor yayımladı, kriz kapıda ve resesyon riski var dedi. Küresel finans sistemi tıkandı, jeopolitik riskler yüksek. Karşılığında altın ve gümüş fiyatları çok baskılanıyor. Dolayısıyla altın mantıklı bir fiyatlama içinde değil. Ekim ve Kasım aylarında gümüş ve altında pozitif beklentim mevcut.” dedi. 

ALTIN FİYATLARI POZİTİF YÖNDE

FED’in kasım ayında 50 baz puan faiz artırımı yapacağını düşündüğünü ifaden eden İslam Memiş, “Emtia fiyatlarının pozitif ayrışma ihtimalini daha yüksek görüyorum. Altın ve gümüş tarafındaki beklentim pozitif yönde. Yükselişin başladığını görüyorum. Rusya-Ukrayna gerginliğinin farklı tarafa yükseldiğini göreceğiz. Putin köşeye sıkıştı, agresifleşti. Füze fırlatmasını bekliyorlar, çatışmanın devam etmesini bekliyorlar. ABD tarafında bir ara seçimler var, dikkatleri Rusya-Ukrayna tarafına çekmeye çalışıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

RESETLEME SÜRECİ BAŞLADI

“Finansal sistemlerde resetleme süreci başladı.” diyen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş şunları söyledi:

“Bunu enerji krizi, jeopolitik risklerle, manipülasyonlarla yapacaklar. 2022 yılı her şeyi denediğimiz bir yıl oldu. Olumsuz şeyleri sayabildiğiniz kadar sayabilirsiniz. Dolar güçlü ve diğer para birimlerine diz çöküyor. Dünya iyiye gitmiyor. Finansal sistemler tıkandı, bunu uzatmaya çalışıyorlar.”

Gelecek yıl nakit paraya sahip çıkmanın değerinin daha fazla anlaşılacağını kaydeden İslam Memiş, “2023’te varlıklarınızı koruyun.” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com'da döviz, emtia, borsa, kripto paralar hakkında yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com sadece bilgilendirme yapar.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç