Uşak Üniversitesi personel alımı mülakatsız yapılacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Uşak Üniversitesi personel alımı mülakatsız yapılacak

Uşak üniversitesi tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında sözleşmeli kamu personeli alımının mülakatsız yapılacağına yer verildi.

Uşak Üniversitesi personel alımı mülakatsız yapılacak

Uşak Üniversitesi personel alımı başvurusu devam ediyor. Uşak Üniversitesi bünyesine yapılan personel alımının mülakatsız yapılacağı öğrenildi. Peki personel alımı başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak?

Uşak Üniversitesi tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında sözleşmeli olarak çalıştırmak üzere personel alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puanı ile mülakatsız şekilde yapılacak personel alımında adayların Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre istihdam edileceği bildirildi.

Büro personeli, spor uzmanı, çevre teknikeri, kimya teknikeri, kimya teknikeri, bilgisayar teknikeri, elektrik elektronik tekniseni, inşaat teknisyeni, bilişim teknisyeni, mobilya teknisyeni, tıbbi laboratuvar teknikeri, ağız ve diş sağlığı teknikeri, koruma ve güvenlik görevlisi, hizmetli ile aşçı kadrolarına personel alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin B bendi uyarınca hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler, hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

3- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

4- Yerleşmeye hak kazanan adaylardan tam teşekküllü kamu hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu istenecek, sağlık kurulu raporu doğrultusunda adayın atanacağı kadro ünvanının gerektirdiği işlerde çalışamayacak durumda olması halinde ataması yapılmayacaktır.

5- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

6- Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvurabileceklerdir. Birden fazla kadroya başvuru yapanların tespiti halinde, tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

7- Başvuracak adayların, başvurduğu ilan numarasının karşısında yer alan aranılan niteliklerin ve genel şartların (mezuniyet, KPSS puanı, yaş şartı, cinsiyet, istenen ünvanlar için deneyim şartı, vb.) tamamını taşıyor olması, istenilen sertifika ve diğer belgelerin ilan tarihinden önce alınmış ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

8- Tüm pozisyonlar için (Koruma ve Güvenlik Görevlisi hariç); Son başvuru tarih itibarıyla 40 (kırk) yaşını doldurmamış olmak, Koruma ve Güvenlik Görevlisi için 35 yaşını doldurmamış olmak.

9- Yapılacak görev gereği Üniversitemizin il/ilçelerinde bulunan tüm yerleşkelerinde, kampüs dışında, mesai saatleri dışında ve vardiyalı çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. Adaylar bu koşulları kabul etmiş sayılacaktır. (Tüm ünvanlar için geçerlidir.)

10- Başvuruda bulunan adayların e- Devlet üzerinden alınan karekodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi belgesinde bulunan meslek kodunun ilanda belirtilen tecrübe niteliğine uyumlu olması şarttır.

11- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

12- Üniversitemiz ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir

BAŞVURU

İlana başvurular 19 Nisan tarihine kadar aşağıdaki linkte yer alan evraklarla birlikte yapılacak. Başvuru evrakları ve kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç