Ünlü Ekonomist Mert Başaran Açıkladı: Altın 3.000 TL'yi Görecek!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ünlü Ekonomist Mert Başaran Açıkladı: Altın 3.000 TL'yi Görecek!

Son günlerde altın yükselişini sürdürmeye devam ediyor! Ünlü ekonomist Mert Başaran da altının akıbetini açıkladı! İşte haberin detayları...

Altın 11 Mart 2024 0
Ünlü Ekonomist Mert Başaran Açıkladı: Altın 3.000 TL'yi Görecek!

Altın fiyatları yeni haftanın ilk gününü yine kendi rekorunu kırarak açtı. Hem ons altın fiyatları hem de gram altın fiyatlarında ciddi yükselişler söz konusu iken Cumhuriyet altın 18 bin lira seviyelerine dayandı. Bu kapsamda ünlü ekonomist Mert Başaran altının geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte ünlü ismin açıklamaları…

Gram altın rekor kırdı | Rudaw.net

EKONOMİST MERT BAŞARAN ANLATTI

Altın fiyatları haftanın ilk gününde de rekor bir seviyeyle açılış yaptı. Öyle ki çeyrek altın fiyatları 4 bin lirayı aştı. Ons altın ise 2180 doların üzerine çıktı. Bu hafta ise ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirimlerine ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizliğini korurken altın fiyatları gözünü yarın açıklanacak ABD enflasyon rakamlarına çevrildi.

Rekor seviyeler devam ederken ünlü ekonomist Mert Başaran, ons altın fiyatlarında yüzde 5 düşüş yaşansa bile bu düşüşün dolar/TL ile telafi edilebileceği dolayısıyla da gram altında düşüşlerin yaşanacağını ifade etti. Başaran, “Altın biraz durmanız gereken bir yer. En azından seçimden sonraki 1 aya kadar altında biraz durmanız lazım” dedi.

Altın fiyatlarında son dakika gelişmesi! Atın resmen uçuşa geçecek, gram  altın 1650 TL olacak - Ekonomi Haberleri

Altının gram fiyatının 3000 TL’yi görme ihtimali olduğunu söyleyen Ekonomist Başaran, “Şu anda baktığınızda yüzde 40 bir getirisi kalmış. Bu yüzde 40 getiri de çok olası. Yani 3.000 TL olmaması için bir sebep görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç