Ünlü Ekonomist Eylül Ayını İşaret Etti! Neler Olacak Neler...

Ünlü Ekonomist Eylül Ayını İşaret Etti! Neler Olacak Neler...

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, eylül ayını işaret etti! İşte detaylar...

Finans Magazin 30 Tem 2022 19:56 3
Ünlü Ekonomist Eylül Ayını İşaret Etti! Neler Olacak Neler...

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, eylül ayını işaret etti! İşte detaylar...

FED'in faiz kararı ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın enflasyon tahminin ardından döviz kuru ve altın fiyatları hareketlendi.

Dolar alacaklara "Bir kez daha düşünün" uyarısında bulunan Memiş, eylül ayını işaret ederek önemli uyarılarda bulundu.

Fed kararı öncesi "altın, gümüş ve kripto paralarda düşüşler olabilir algısını unutun, yükseliş başlalayabilir" uyarısını anımsatan Memiş, "18 lira üzerinden dolar almak isteyen arkadaşlarımıza bir kez daha düşünün uyarılarımız vardı, bu aynen devam ediyor" diye konuştu.

Fed'in sürpriz yapmadığını kaydeden ünlü ekonomist, "Ons altın 1768'e kadar yükseldi ve şu anda 1760 dolar seviyesinde. Muhtemelen kısa vadede geri çekilme olabilir" dedi. Elinde dolar bulunanların, TL üzerinden işlem yapmaması konusunda uyaran Memiş, gram altın, bitcoin ve konut ile otomotiv sektörüne dair değerlendirmelerde de bulundu.

Memiş, "Dövizi yatırım aracı olarak görenler varsa en azından euro ve sterlini göz önünde bulundurum düşüncem vardı. Yine euro ve sterlini işaret ediyorum" dedi.

"NELER OLACAK NELER..."

ABD'nin resesyone girdiğini anımsatan Memiş, "ABD'de büyüme rakamları açıklandı, balon patladı, berbat. Teknik olarak ABD ekonomisi resesyona girdi. Gerçek fiyatlamalar gün yüzüne yavaş yavaş çıkıyor. Eylül ayında ne bombalar patlayacak, hep beraber göreceğiz. Şirket iflasları, jeopolitik riskler, resesyon fiyatlamaları, neler olacak neler..." diye konuştu.

"GRAM BİR FIRSAT VERECEK"

Altının son bir fırsat vereceğini belirten Memiş, altının yanı sıra gümüşün ons fiyatında toparlanmalar olabileceğini kaydetti. Gram altının 1020 lirada direnç seviyesi olduğunu belirten Memiş, 1000 lira seviyesinden gram altın alınmaması gerektiğini, ağustos ayında son şansın olduğunu söyledi. Ağustos ayının şans ayı olduğunu belirten Memiş, "1000 lira altında gram almak mümkün olacak. Bir fırsat verecek" dedi. Memiş gram altının yıl sonuna kadar 1450 lira olmasını beklediği kaydederek "Altının ons fiyatında 2350 dolar, dolar/TL kurunda beklentim 20-21 lira aralığı. Yılın son çeyreğinde, son aylarda bu rakamları bekliyor olacağım. Bin lira seviyesine yükselen gram altında, şöyle bir süreç var, herkes korku ve panikle gram altın almaya koşuyor. Alayım mı soruları, tamamen komedi" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen Memiş, 18 liranın üzerinde dolar alacaklara bir kez daha düşünmeleri çağrısında bulunurken gram altının alınmaması gereken seviyeyi de açıkladı.

DOLAR ALTINDA GÜNCEL FİYATLAR

Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre dolar kuru 17 lira 91 kuruş seviyesinden, gram altın ise 1.017 lira seviyesinden işlem görüyor. 

Not: Bu haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım tavsiyesi, yatırım danışmanları ve aracı kurumlar tarafından verilen bir hizmettir. Finans7.com yatırım tavsiyesi vermez.

Finans7.com  |Ankara 

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 18 Gün Önce
Görecez
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Bu adam ne dediyse tersi çıkıyor
Ziyaretçi 19 Gün Önce
Bu adam ne dediyse tersi cikiyor