Ünlü ekonomist Enver Erkan hayatını kaybetti

Ünlü ekonomist Enver Erkan hayatını kaybetti

Ekonomi dünyasının tanınmış isimlerinden Dinamik Yatırım Menkul Değerler Baş Ekonomisti Enver Erkan, 35 yaşındayken hayatını kaybetti.

Haberler 2 Eylül 2023 13:38 0
Ünlü ekonomist Enver Erkan hayatını kaybetti

Son dakika: Ekonomist Enver Erkan hayatını kaybetti.

Bir süredir hastanede tedavi gören Enver Erkan, geçirdiği ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Finansal piyasalara yönelik televizyon, gazete ve internet platformlarında yaptığı değerlendirmelerle tanınan Erkan'ın cenazesi 3 Eylül Pazar günü memleketi Rize'de defnedilecek.

EVREN ERKAN KİM?

Enver Erkan, 1988 yılında İstanbul'da doğdu. Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi mezunu olan Erkan, eğitimine Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Ekonomi ve Finans Bölümü'nde devam etti. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Finansal Ekonomi master programını tamamladı.

İş hayatına 2013 yılında ALB Menkul Değerler'de Araştırma Analisti olarak başlayan Erkan, 2016 yılında Araştırma Müdür Yardımcısı ve Ekonomist olarak Global Kapital Group'a geçti. 2018 yılında GCM Yatırım'da Ekonomist olarak görev aldı ve 2019 yılında Tera Yatırım'da Baş Ekonomist olarak atanarak kariyerine devam etti. Mart ayında ise Dinamik Yatırım Menkul Değerler'e katılmıştı.

Yorumlar (0)

Seç