Ünlü ekonomist dolar tahminini açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ünlü ekonomist dolar tahminini açıkladı

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar kurun 40 lirayı göreceğini iddia etti. Peki dolar ne zaman 40 TL olacak?

Döviz 11 Haz 2023 19:17 0
Ünlü ekonomist dolar tahminini açıkladı

Son dakila: Dolar/TL tahmini geldi.

Uzun bir süredir yükseliş eğiliminde olan dolar kuru için ekonomistlerden yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer dolar kuru ile ilgili yaptığı açıklamasında doların 40 TL'ye yükselebileceğini iddia etti. İşte haberin detayları.

Seçim sonrası ekonomi para politikalarının değişmesi ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in göreve gelmesi ile dolar serbest bırakıldı ve 23 TL'nin üzerinde çıktı. Geçer, seçim sürecinde yaptığı değerlendirmelerde doların bugünkü seviyesini ön görerek şu ifadeleri kullanmıştı:

“DOLARI 35-40’IN ALTINDA BEKLEMEYELİM”

"Seçimden sonraki ilk 6 ay yine dövizde dalgalanmalar olur, yine doları 35-40'ın altında beklemeyelim, zor günler bizi bekliyor olacak. Buna sabretmek zorundayız. Sonrasında doğru modeller uygulanarak her şey belli bir dengeye oturtulabilir. 3 yıl sonra 5 yıl sonra Türkiye eski güçlü haline gelebilir. Kim iktidara gelirse gelsin elinde sihirli bir değnek olmayacak."

DOLAR NE KADAR?

Dolar kuru 11 Haziran Pazar günü yazım sırasında 23 lira 40 kuruş seviyesinde seyrediyor.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7 yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com piyasalar, altın, döviz, kripto paralar, borsa konularında herhangi bir yatırım tavsiyesi vermez. Finans7 haberlerinde sadece bilgilendirmede bulunur.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç