Ünlü Ekonomist Barış Soydan Altının Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ünlü Ekonomist Barış Soydan Altının Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!

Altınla ilgili yaptığı yorum ve analizlerle meşhur olan Ekonomist Barış Soydan, altının fırlayacağı tarihi açıkladı! İşte o tarih ve detaylar...

Altın 27 Eylül 2023 13:58 0
Ünlü Ekonomist Barış Soydan Altının Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!

Altın piyasasındaki hareketliliğe dair uzmanlardan açıklamalar geliyor. Yatırımcıların merakla beklediği detaylara değinildi. Uzman isimden gelen tahmin ile birlikte o tarihi tüm yatırımcılar not edecek. Altın fiyatlarındaki yükselişlerden bahseden ekonomist, tarih vererek bir bir açıkladı.

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalara dair güncel gelişmeler yaşanıyor. Ünlü ekonomistlerin gündeminde yer alan altın, son günlerde dalgalanmaların hedefi haline geldi. Altın yatırımcılarını tedirgin eden bu durum karşısında ise detaylar paylaşıldı. Uzman isim tarih vererek, altın fiyatlarına rekor tahminlerini duyurdu.

YATIRIMCILAR KUYUMCUYA KOŞTU
Türkiye'de yükselen enflasyondan korunmak adına, güvenilir liman olarak adlandırılan altına yatırım tüm hızla devam ediyor. Yatırımcıların merakla beklediği açıklamalar ise uzmanlardan duyuruldu. Ünlü ekonomist Barış Soydan, yaptığı açıklama ile birlikte altın piyasasına dair detayları verdi. Altın fiyatının yükseleceği tarihi duyurdu.

Ünlü ekonomistin açıklamalarına göre, dolar endeksi ve ABD devlet tahvillerinde yer alan faizlerin yükselmesinin ardından ons altın baskılandı. Dolar endeksinin, diğer güçlü 6 para birimi karşısındaki değerini izleyen endeksin 106 seviyelerine kadar yükselmesi dikkatleri çekti. Bu yükselişin ardından endeks, son 6 ayın zirvesine yerleşti. Altın ve dolar arasındaki rekabet alevlendi.

ALTIN ALIMLARI BAŞLADI
Dolar endeksinin yükselmesiyle birlikte durumu değerlendiren Soydan, açıklamalarına devam etti. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tahvillerinde yer alan faizin, son zamanların en yüksek seviyelerine ilerlediğini işaret etti. Zirveye yükselmesinin ardından ons altın fiyatlarının daha da düşmesi gerektiğini belirtti.

Fakat, düşmeyen ons altın fiyatlarının nedenini, Merkez Bankaları olarak işaret etti. Çok ciddi bir alım yapıldığını söyleyerek, Çin Merkez Bankası'na ışık tutarak, rezervlerini çeşitlendirmek istediklerini belirtti.

GRAM ALTIN O TARİHTE ZİRVEYE ULAŞACAK
Ünlü ekonomist Barış Soydan, altın fiyatlarının ne zaman yükseleceğini de duyurdu. Dolar endeksinin ve ABD devlet tahvillerinin önümüzdeki yıl itibariyle düşüşe geçeceği iddia ediliyor. Bu durumda ons altın fiyatlarının 2 bin 100 dolara kadar yükseleceğini işaret etti. Ons altın fiyatlarına bağlı olan gram altın fiyatlarında da hareketliliklerin yaşanacağını söyledi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç