Ünlü Ekonomist Açıkladı: Dolar 100 TL Olacak!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ünlü Ekonomist Açıkladı: Dolar 100 TL Olacak!

Dolardaki kademeli yükseliş devam ediyor. Son olarak İsrail ve İran arasındaki gerilimin dolara nasıl etki edeceği merak edilirken, kolay kolay rakam vermeyen ekonomistten açıklama geldi. Ünlü ekonomist tarih vererek, doların şimdiki fiyatını üçe katlayacağını duyurdu. İşte haberin detayları...

Döviz 17 Nisan 2024 0
Ünlü Ekonomist Açıkladı: Dolar 100 TL Olacak!

Dolar, ABD’nin açıkladığı verilerin ekonomik canlılığa işaret etmesi ile ve bu verilerin FED’in faiz indirimini önleyeceği endişeleriyle küresel para birimleri karşısında değerini artırmaya devam ediyor.

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 16 Haziran 2022 güncel dolar kuru… - Son  Dakika Haberleri

İstanbul serbest piyasada 32,5197 liradan alınan doların satışı 32,5357 liradan yapılıyor. 34,5231 liradan alınan euronun satışı ise 34,5685 liradan yapılıyor.

ÜNLÜ EKONOMİST 6 AY SONRASINI İŞARET ETTİ

Piyasadaki hareketlilik sürerken Ekonomist Devrim Akyıl katıldığı Youtube programında 2000 yılındaki IMF programını anımsatarak, "1999-2000’li yıllarda bize bir şeyler dayattılar onları yapmaya çalışalım derken krize girdik." dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

Dolar neden düşüyor, değer kaybı sürecek mi? - BBC News Türkçe

"O zamanla en büyük benzerlik kur çıpalı bir sistem uyguluyorduk. Aynen şu an da yaptığımız gibi dolarında yıl sonu kaç lira olacağı belliydi. Sonra 2001 Şubat Anayasa fırlatma krizi diye uydurulan aslında IMF programının başarısızlığı ile birçok bankanın batış dönemini gördük. O yüzden bir an önce bazı hamleleri yapmaları gerekiyor. Bu hafta IMF görüşmeleri kilit. Canlanma olmazsa 6 ay sonra tıpkı o programdaki gibi patlarız. 50-60 liralık dolar kuru bizi kurtarmaz 100 liralık dolar kurunu konuşuruz. O dönemki gibi dolar 3 katına çıkar"

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç