Ünlü Ekonomist 2023 Yılında Asgari Ücretin Kaç TL Olacağını Açıkladı!

Ünlü Ekonomist 2023 Yılında Asgari Ücretin Kaç TL Olacağını Açıkladı!

Ünlü Ekonomist yazar İbrahim Kahveci, katıldığı bir televizyon programında gelecek yılın asgari ücretini açıkladı.

Çalışma Hayatı 26 Tem 2022 20:34 1
Ünlü Ekonomist 2023 Yılında Asgari Ücretin Kaç TL Olacağını Açıkladı!

Ünlü Ekonomist yazar İbrahim Kahveci, katıldığı bir televizyon programında gelecek yılın asgari ücretini açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Asgari Ücret Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam için toplandı. Toplantı sonrası alınan kararları açıklayan Erdoğan, asgari ücretin, 4.250 TL’den, 5.500 TL’ye çıktığını duyurdu. Kayseri'de düzenlenen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada işçilerle bir araya gelirken asgari ücrete zam açıklaması ile gündemi bomba gibi düşmüştü.  Asgari ücrete yeni zam için yılbaşını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması sonrası 2023 asgari ücret maaşı tutarını ünlü gazeteci gelecek yılın asgari ücretini açıkladı.

Gelecek yılın asgari ücret rakamı hakkında değerlendirmede bulunan, ekonomist yazar İbrahim Kahveci, “2023 başında ne var ne yok herkese ve her şeye bol kepçeden dağıtmak... Mesela asgari ücreti 8000 liraya çıkartmak; EYT, ek gösterge vs ne varsa vermek... İyi ama kasada para yokken bu dağıtılacak ulufeler ancak daha büyük enflasyonla sonuçlanır" dedi ve gelecek yıl asgari ücrete gelecek zammın miktarını açıkladı.

Ünlü gazeteci Emin Pazarcı ise canlı yayında yaptığı değerlendirmesinde 8 bin TL rakamının şu an için zor olduğunu ancak önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmelerin bu rakamın belirlenmesinde kritik olduğunu belirtti. 

Sizce asgari ücret yeni yılda 8 bin tl olur mu? Asgari ücret yeni yılda ne kadar olmalı? Yorumlar kısmından yazın.

SÜREÇ NASIL OLACAK?

2020 Aralık ayında asgari ücret tespit komisyonu toplanacak. Yapılacak toplantıların ardındna 2023 yılı asgari ücreti Aralık ayının son haftasında kamuoyuna duyurulacak. Açıklama geldiğinde , asgari ücrete zam pazarlığı başladığında haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Finans7.com  | Ankara

 

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 21 Gün Önce
Mesele asgari ücretin arttırılması değil ünlü ekonomist neye göre açıklık getirmiş soruyorum ünlü o ekonomiste şuan asgari ücret 10 bin lirada olsa rahatlatırmı hayır nedeni şu ekonomimize baktığımızda kanatsız uçuyor tabiri caizse 2 cisi her gün her saat her dakika her saniye her salisede bir fiyatlar güncelleniyor güncelleniyor derken sayın ekonomist bizi yanlış anlamasın gerilemiyor artıyor peki bu fiyatlar arttıkça sizce asgari ücretin artışı yeterlimi soruyorum ünlü eko beye