Üniversiteli işçilerin statü değişikliği Bakan'a soruldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Üniversiteli işçilerin statü değişikliği Bakan'a soruldu

Üniversiteli işçilerin statü değişikliği konusu meclise geldi. Gelen son dakika açıklamasında konunun Çalışma Bakanı'na sorulduğu görüldü.

Çalışma Hayatı 7 Ocak 2023 16:12 2
Üniversiteli işçilerin statü değişikliği Bakan'a soruldu

Üniversiteli işçilerin statüs değişikliği talepleri direk Bakan Bilgin'e soruldu.

Son dakika haberi geldi. Gelen son dakika bilgilerine göre CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin bir soru önergesi hazırladı. Hazırlanan soru önergesinde Girgin, kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde çalışan üniversiteli işçilerin statü değişikliğini Bakan Bilgin'e sordu. 

Girgin konu ile ilgili Twitter adresi üzerinden açıklama yaptı ve "Kamuda Üniversite mezunu işçilerin statü değişikliği talepleri ile ilgi bir çalışmanın yapılıp yapılmadığı hakkında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı @vedatbilgn tarafından cevaplanması için yazılı soru önergemizi verdik" ifadelerini kullandı. 

Girgin söz konusu soru önergesinde Bakan Bilgin'e şu soruyu sordu: "Yıllardır süren mağduriyetin giderilmesi adına, kamuda ve belediyelerde üniveriste mezunu sürekli işçi olarak çalışan personellerin, sözleşmeli personellere verilmesi planlanan kadronun, statü değişikliği ile birlikte üniversitei işçilere de verilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır ya da bu konu özelinde bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?"

CEVAP BEKLENİYOR

Bakan Bilgin'e sunulan soru önergesi meclise geldi. Önümüzdeki günlerde Bakan'ın bu soruya cevap vermesi bekleniyor. Cevap gelince haberdar olmak için TIKLA İNDİR

Yorumlar (2)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 13 Ay Önce
cevaplamazlar! anlaşıldı, işçi olarak bunca zaman emeğimiz, bilgimiz, yeteneklerimiz sömürüldü. bundan sonrada işçi olarak öleceğiz. yazıklar olsun.
Ziyaretçi 13 Ay Önce
birtoplum olarak vebir türkiye vatandaşıolarqk verilen hakları bizede verilmeli aynı işiyapıyoruz typ işçilerine bir hakverilmeli çıkışlarımız verildiyinde işbulamiyoruz magduroluyoruz vebizde bakanlarîmıza ve bütün milletvekillerden have hukuk larımızıkoruyun işgüvencesini istiyoruz bir umut bir müjde biz ve cocuklarımız sizdengelen umutlari bekliyoruzeşithak eşit kadro verilsin