Üniversitelerden son dakika duyurusu geldi: Hibrit eğitim detayları belli oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Üniversitelerden son dakika duyurusu geldi: Hibrit eğitim detayları belli oldu

Son dakika haberi: Üniversitelerden açıklama geldi. Açıklamada hibrit eğitim sistemine geçildiğine yer verildi ve detaylar paylaşıldı.

Eğitim 18 Şubat 2023 16:55 5
Üniversitelerden son dakika duyurusu geldi: Hibrit eğitim detayları belli oldu

Son dakika : Üniversitelerden hibrit eğitim duyuruları gelmeye başladı.

Üniversitelerden hibrit eğitimi duyuruları gelmeye başladı. Gelen son dakika açıklamalarında üniversiteler, yeni eğitim öğretim yılına nasıl başlanacağını duyurmaya başladı. 

Ankara Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Ön lisans ve Lisans:

a) Üniversitemizin ön lisans ve lisans programlarında eğitime 20 Şubat 2023 tarihinde uzaktan öğretim yöntemi ile (çevrim içi ve eş zamanlı) olarak başlanmasına,

b) Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Veteriner, Hemşirelik, Mühendislik, Güzel Sanatlar, Konservatuvar, Tiyatro Bölümü ve uygulama içeren ön lisans programları ile öğretmenlik uygulaması ve benzeri uygulama içeren birimlerin eğitimlerine yüz yüze devam etmesine, konuyla ilgili detaylı planlamanın ve bilgilendirmenin programın bağlı olduğu birim tarafından yapılmasına,

2. Yüz Yüze/Uzaktan Öğretim;

Lisansüstü:

a) Lisansüstü programlarda teorik derslerin uzaktan öğretim yöntemi ile (çevrim içi ve eş zamanlı) olarak; tez uygulama ve laboratuvar faaliyetlerinin ise yüz yüze yapılmasına,

b) Deprem bölgesinde olan üniversitelerdeki programlara kayıtlı lisansüstü öğrencilerin araştırmalarını Üniversitemiz laboratuvarlarında yapabilme olanağı sağlanmasına,

Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından, 2022-2023 bahar yarıyılının uzaktan öğretim yoluyla tamamlanması kararını görüşmek üzere Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı başkanlığında toplanan Atatürk Üniversitesi Senatosu, 2022-2023 bahar yarıyılı eğitim planlaması senato kararını açıkladı.

Üniversite Senatosunda alınan kararda şu ifadelere yer verildi:

Kahramanmaraş merkezli deprem afetinin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 17.02.2023 tarihli yazısına istinaden 2022-2023 bahar yarıyılının uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda;

2022-2023 bahar yarıyılı akademik takviminin ders kayıtları ve derslerin başlangıç tarihlerinin aşağıdaki şekilde güncellenmesine,

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Üniversiteden konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Yüksek Öğretim Kurulu kararı doğrultusunda 2022-2023 Bahar Dönemi uzaktan eğitim yöntemi ile 20 Şubat Pazartesi günü çevrim içi olarak başlayacaktır. Uygulamalı eğitimlere ilişkin bilgiler bağlı olduğunuz akademik birimin web sayfasından açıklanacaktır" ifadelerine yer verildi.

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Üniversitemizde 2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı, tüm öğretim düzeylerinde (ön lisans, lisans ve lisansüstü) 27 Şubat 2023 tarihinde başlayacaktır.
Bu çerçevede alınan kararlar aşağıdaki gibidir:
1. Tüm öğretim düzeylerinde UZAKTAN ÖĞRETİM MODELİ (çevrim içi ve çevrim dışı) kullanılacaktır. Buna göre tüm dersler, eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden canlı bir şekilde takip edilecektir. Arzu edildiğinde dersler, daha sonraki bir zamanda çevrim dışı olarak da izlenebilecektir.
2. Tüm öğretim düzeylerinde yer alan dersler için sekiz içerik türündeki öğretim materyali (ders kitabı, ders notu, ders sunumu, ders videosu, ders kitabı linki, ders notu linki, ders sunumu linki, ders videosu linki) İstanbul Üniversitesi Öğrenme Yönetim Sistemi’ne yüklenecektir.
3. Eğitimlerine “Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği” uyarınca devam eden programlardaki öğrenciler ile öğretmenlik uygulamasını alacak öğrenciler bu eğitimlerini yüz yüze sürdüreceklerdir.
4. Üniversitemiz akademik takvimi güncellenecektir.
5. Nisan ayı başında mevcut şartlar yeniden değerlendirilerek bu kararlar revize edilebilecektir.

Gazi Üniversitesi tarafından yayınlanan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi:

Marmara Üniversitesi tarafından yayınlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılı 27 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacaktır.

Ders kayıtları 24 Şubat 2023 Cuma gününe kadar devam edecektir.

17.02.2023 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılında Yükseköğretim Kurumlarında uzaktan öğretim yöntemlerinin kullanılması ve eğitim-öğretimin başlatılmasıyla ilgili aldığı kararlar, üniversitemiz senatosu tarafından değerlendirilerek uygulama esasları en kısa zamanda ilan edilecektir.

DİĞER ÜNİVERSİTELER

Diğer üniversitelerden de duyurular gelmeye başladı. Duyurulara üniversite resmi sayfasından ulaşabilirsiniz. Siz hangi okuldan duyuru bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kadın erkek adaylar burada >  TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (5)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Ay Önce
Osmangazi üniversitesi
Ziyaretçi 16 Ay Önce
Osmangazi üniversitesi
Ziyaretçi 16 Ay Önce
medipol
Ziyaretçi 16 Ay Önce
medipol
Ziyaretçi 16 Ay Önce
Akdeniz Üniversitesi