Üniversiteler açılacak mı? YÖK Başkanı Erol Özvar'dan son dakika açıklaması geldi

Üniversiteler açılacak mı? YÖK Başkanı Erol Özvar'dan son dakika açıklaması geldi

Son dakika haberi: Üniversitelerin açılması ile ilgili YÖK'ten son dakika açıklaması geldi. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan yapılan açıklama yazımızda.

Eğitim 13 Mart 2023 15:07 6
Üniversiteler açılacak mı? YÖK Başkanı Erol Özvar'dan son dakika açıklaması geldi

Son dakika haberi: Üniversiteler açılabilir.

Üniversitelerin açılması ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada üniversitelerin açılabileceği bildirildi. Nisan ayında açılması beklenen üniversitelerle ilgili açıklama Sabah Gazetesi'nden geldi.

Sabah Gazetesi'ndne Burcu Şen bugün kaleme aldığı yazısında Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden sonra üniversitelerin uzaktan eğitime geçtiğinin altını çizdi. Üniversite öğrencileri ve birçok akademisyen, okullarda eğitimlerin başlaması gerektiğini söyledi.

UZAKTAN EĞİTİMDE KARARLAR

Uzaktan eğitim ile ilgili alınan kararlardan ilki üniversitelerin eşleştirilmesi. Bu konu ile ilgili, "Asrın felaketi sonrası ilan edilen bölgesel Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki illerde bulunan üniversitelere, deprem dolayısıyla karşı karşıya kaldıkları sorunların çözümünde akademik ve idari görevlendirme yapılması, bilişim desteği sağlanması için belirlenen üniversiteler ile eşleştirildi" denildi.

Kayıt dondurma hakkı ile ilgili yapılan açıklamada, "Yükseköğretim programlarında kayıtlı olan tüm öğrencilere diledikleri takdirde bahar döneminde kayıt dondurma hakkı azami süreden sayılmamak üzere verildi" ifadelerine yer verildi.

Deprem illerindeki öğrencilerden katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacağı bildirildi.

SINAVLAR

Sınavlarla ilgili yayınlanan kararda, "6 Şubat ve sonrasında 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı güz dönemine ait final, bütünleme, mazeret, tek ders gibi sınavları ile lisansüstü programlarda yeterlik veya tez sınavı olup katılamayanlar için söz konusu sınavlar ilgili yükseköğretim kurumu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte yapılacak" denildi.

ÜNİVERSİTELER AÇILABİLİR

YÖK Başkanı Erol Özvar yaptığı son dakika açıklamasında Nisan ayında yüz yüze eğitime geçilmesi konusuna değindi ve "Nisan ayında yüz yüze eğitime geçilecek şekilde çalışmalarımızı tamamladık. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat vermesi halinde önümüzdeki ay üniversitelerde yüz yüze ve hibrit eğitime geçilebilir" ifadelerini kullandı.

Sizce üniversiteler açılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Kadın erkek adaylar  bu sayfada >>> Bilgi Alış Verişi için TIKLA TAKİP ET

Yorumlar (6)

Seç


Ziyaretçi 14 Gün Önce
Muhakkak Açılmalı
Ziyaretçi 14 Gün Önce
öğrenim ücreti alınmayacak deniliyor peki yatıranların geri ödenmesi ihtimali var mı lütfen cevap veriniz
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Nisan ayı bile çok geç olur. daha erken açılmalı
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Açılmalı
Ziyaretçi 15 Gün Önce
Ben yurtta kalıyordum açılmayacak denince çıkış aldım nerde kalacağım bilmiyorum