Ümitcan Uygun'a Esra Hankulu Davasında 10 Yıl Hapis

Ümitcan Uygun'a Esra Hankulu Davasında 10 Yıl Hapis

Ankara'da 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili davada karar çıktı.

Haberler 13.4.2022 12:39 0
Ümitcan Uygun'a Esra Hankulu Davasında 10 Yıl Hapis

Ankara'da 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili davada karar çıktı. Ümitcan Uygun, Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili yargılandığı davada 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Ankara'nın Mamak ilçesinde Esra Hankulu’nun şüpheli ölümü üzerine gözaltına alınmasının ardından tutuklanan Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun, Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili yargılandığı davada 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


‘Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan ceza verilen Uygun hakkında 'kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyordu.


NE OLMUŞTU?

Mamak ilçesi Akdere semtindeki eve 3 Ağustos'ta ihbar üzerine giden emniyet ekipleri, 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun hayatını kaybettiğini belirlemişti. Bunun üzerine olay gecesi Hankulu ile aynı evde kalan ve Ankara'da 'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen’in ölümüyle ilgili soruşturmanın baş şüphelisi Ümitcan Uygun, Furkan G. ve Dilan C. gözaltına alınmıştı.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Ümitcan Uygun'un Hankulu'yu öldürdüğü, diğer iki sanığın ise suç delillerini kararttıkları belirtilmişti.


Bu kapsamda sanık Uygun'un, kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbete, tutuksuz sanıklar Furkan G. ve Dilan C'nin de suç delillerini karartmaktan 5'şer yıla kadar hapse mahkum edilmesi istenmişti.


Yorumlar (0)

Seç