Ümit Özdağ: Seçimlerde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

Ümit Özdağ: Seçimlerde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

Son dakika haberi: Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı son dakika açıklamasında Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini söyledi.

Seçim 2023 24 Mayıs 2023 11:42 0
Ümit Özdağ: Seçimlerde Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz

Ümit Özdağ kararını açıkladı: Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek.

Zafer Partisi ile Kılıçdaroğlu arasında görüşme yapıldı. Yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin geleceği, Türkiye'nin huzurlu ülkesi olması amacıyla her bir genel başkana sorumluluklar düşüyor. Bizler de bir araya geldik, oturduk konuştuk. Güzel sonuçlar elde edildi. Umarım Türkiye güzel günlere gebe. Seçim sonrası tekrar buluşacağız" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı son dakika açıklamasında şunları söyledi:

"Cumhur ittifak bizden destek istediler. Sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz? Diye sorduk. Anlattıkları şey tatmin etmedi. Kemal Bey ile görüştük. O sığınmacıların gönderileceğini söyledi. Zafer Partisi'nin önerdiği 1 sene içinde Suriyelilerin gönderilmesi planını bir model üzerine fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak sayın Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık"

"Türkiye'nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın geri yollanmasıdır. 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan, yenilerinin gelmesi engellenmeden Türkiye'nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. 11 milyar dolar harcayarak fakirlikten kurtulamayız, kiraların yükselişini engelleyemeyiz, sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz"

"Birinci turun sonunda görük ki ortaya çıkan görünüm iki adayın 28'inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve Numan Bey bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk, 'Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz' diye sorduk. Anlattıkları sığınmacıların vatandaşlarına dönemsini içermiyordu. Kemal Bey ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nu ikinci turda destekleme kararı verdik, hayırlı olsun"

Yorumlar (0)

Seç