UKOME Toplantısı Bitti: İstanbul'da Taksiye Zam Yok!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

UKOME Toplantısı Bitti: İstanbul'da Taksiye Zam Yok!

İstanbul'da gerçekleşen UKOME toplantısı bitti! Açıklanan karara göre, İstanbul'da taksi ücretlerine zam yok. İşte haberin detayları...

Yerel Haberler 30 Mayıs 2024 0
UKOME Toplantısı Bitti: İstanbul'da Taksiye Zam Yok!

UKOME toplantısı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün'ün başkanlığında Zeytinburnu Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

Toplantıda, Toplu Ulaşım Hizmet Kalitesi Değerlendirme Sistemi kapsamında zorunlu şoför eğitimi verilmesi ile ilgili teklif oya sunuldu. Oybirliği ile kabul edilen teklif doğrultusunda, ilk kez şoför olacaklara verilen 1 günlük eğitim 5 güne çıkarıldı.

İstanbul Ulaşım A.Ş'nin, Sabiha Gökçen Havalimanı hatlarının ücret tarifelerinin yeniden belirlenmesi teklifi gündemden geri çekildi.
Bakırköy Yeşilköy Mahallesi Zambak Sokak yayalaştırma projesi teklifi de toplantıda görüşüldü. Teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Bu arada, toplantının yapıldığı tesisin önünde toplanan Martı TAG kurucusu Oğuz Alper Öktem ve beraberindekiler, İBB'nin paylaşımlı yolcu yönetmeliği çıkarması talebiyle protesto gösterisi yaptı.

TAKSİCİLERİN ZAM TALEBİ TARTIŞMA YARATTI

Taksicilerin zam talebi, vatandaşlar arasında tartışmalara neden oldu. Bir kesim, taksicilerin maliyetlerindeki artışı anlayışla karşılarken, diğer bir kesim ise zaten yüksek olan taksi ücretlerinin daha da artmasının kabul edilemez olduğunu düşünüyor.

Bugünkü UKOME toplantısında taksicilerin zam talebinin kabul edilip edilmeyeceği merakla bekleniyordu. Toplantı sonucunda böyle bir karar alınmadı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç