UEFA Merih Demiral Hakkında Soruşturma Başlattı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

UEFA Merih Demiral Hakkında Soruşturma Başlattı!

Türkiye milli maçında gol sevincinde bozkurt işareti yapan Merih Demiral, hakkında UEFA soruşturma başlattı. İşte haberin detayları...

Spor 3 Tem 2024 0
UEFA Merih Demiral Hakkında Soruşturma Başlattı!

UEFA Merih Demiral hakkında soruşturma başlattı.

Türkiye Milli Takımı'nın Avusturya ile oynadığı maçın ardından bozkurt işareti yapan Merih Demiral hakkında UEFA tarafından soruşturma başlatıldı.

Avusturya'yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükselen A Milli Takım yıldızı Merih Demiral, attığı golden sonra yaptığı bozkurt işaretiyle gündemde. UEFA, bu hareket nedeniyle Demiral hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

UEFA'dan yapılan açıklama şöyle, "2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu Avusturya-Türkiye karşılaşmasıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın iddia edilen uygunsuz davranışları nedeniyle UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır . Konuyla ilgili olarak ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi verilecektir." ifadelerine yer verildi.

DEMİRAL'DAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Gol attığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Merih Demiral, “Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum. Bütün taraftarlarımız bizimle gurur duyuyor. Tribünde görmüştüm yapan taraftarlarımızı, onları gördükten sonra daha çok yapasım geldi, çok mutluyum” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç