Ücretli öğretmenlik başvurusu başladı: E devlet başvuru nasıl yapılır, şartları nedir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ücretli öğretmenlik başvurusu başladı: E devlet başvuru nasıl yapılır, şartları nedir?

Ücretli öğretmenlik başvurusu hakkında son dakika açıklaması geldi ve başvurular alınmaya başladı. İşte başvuru bilgileri.

İş İlanları 21 Ağu 2023 23:46 0
Ücretli öğretmenlik başvurusu başladı: E devlet başvuru nasıl yapılır, şartları nedir?

Son dakika: Ücretli öğretmenlik başvuruları başladı.

2023 2024 eğitim öğretim yılı ücretli öğretmenlik başvurusu hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada ücretli öğretmenliğe birçok il ve ilçede başvurular alınmaya başladı. Peki başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde:

l- Ttiıkiye cıımhuriyeti vatandaşl olmak.

2- kamu haklanndan mahrum bulunmamak.

3- Türk Ceza Kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen siiıeler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suÇtan dolayı bir yıl veya daha fazla siireyle hapis cezasına ya da a{Ta uğramlş olsa bile devletin güvenliğine karşİ suçlar, Anayasal düzene ve bu dilzenin işleyişine karşı suçlaı, milli savunmaya kaışı suçlar, devlet sırlanna karşı şuçlaı ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandıncılık, sahtecilik, güveni kötiıye kullaDrn4 hileli iflas, ihaleye fesat kanştma, edimin ifasına fesat kanştırma, suçtan kaynaklanan malvarhğı değerlelini aklama veya kaçakçıltk suçlanndan mahktm olmamak, 

4- Sağlık durumunun öğIetnenlik göıevini yapmasına engel olmamak,

5- Erkek adaylaı için askerlikle ilişkisi buluDmamak. Askefliğini yapmış, askerlikten muafya da askerliği tecil edilmiş olmak. (Bakaya kalmamak).

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Ücretli öğretmenlik başvurusu il ve ilçelerde alınmaya başladı. Başvuru yapmak isteyenlerin il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğüne giderek başvurusunu yapması, il ya da ilçe milli eğitim müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden müracaatların yapması gerekmektedir.

Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

E DEVLET BAŞVURUSU

E Devlet kapısı üzerinden başvurular "https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-ucretli-ogretmenlik-basvurusu?hata=sayfasi" adresinden alınıyor.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç