TYT'de Çıkan Bina Yaşı Sorusunun Cevabı: Ayşe Lafı Dolandırmayı Seviyor

TYT'de Çıkan Bina Yaşı Sorusunun Cevabı: Ayşe Lafı Dolandırmayı Seviyor

TYT matematik testinde çıkan yaş sorusu öğrencileri oldukça zorladı. Ayşe'nin bina yaşını kendi ve eşinin yaşına göre cevaplaması öğrencileri isyan ettirdi.

Sınav 18.6.2022 12:53 1
TYT'de Çıkan Bina Yaşı Sorusunun Cevabı: Ayşe Lafı Dolandırmayı Seviyor

TYTde sorulan bina yaşı sorusu kafaları karıştırdı.

2022 Temel Yeterlilik Testinde sorulan sorular internet üzeirnde gündem olmaya başladı. Her sene sorulan farklı , değişik sorular öğrencilerin kafasını oldukça karıştırırken sınavdan çıkan öğrenciler, sorunun doğru cevabının ne olduğunu araştırmaya başladı.

Söz konusu soru matematik testinde öğrencilerin karşısına çıktı. Soruda Ayşe'nin arkdaşının Ayşe'ye binaların yaşını sorduğu, Ayşe'nin ise binanın yaşını matematik sorusu şeklinde söylediği  görüldü.

Söz konusu soruda Ayşe'nin arkadaşına binanın 1990 yılındaki yaşı onun yaşının şimdiye kadarki yaşına, 2000 yılındaki eşinin yaşına ya da 2020 yılında eşi ile kendisinin yaşının toplamına eşit olduğunu söylüyor. 

"SÖYLE İŞTE YAŞINI NE UĞRAŞTIRIYORSUN"

Bu soruya tepki gösteren öğrenciler, sosyal medya üzerinde bu şekilde tepkisini dile getirdi.

CEVABI

Birçok öğrenci sınavda bu soruyu boş bıraktığını söyledi. Siz soruun cevabını ne yaptınız? Aşağıdaki yorum kısmından yazarak diğer öğrencilerle bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Kadın erkek diğer öğrencilerle soru ve cevapları tartışmak , bilgi alış verişi yapmak için TIKLAYIN

PUAN HESAPLAMA , KAÇ NETE KAÇ PUAN GELİR İÇİN TIKLAYIN

TYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 TYT sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak. Soru ve cevaplarının ise 19 Haziran 2022 YDT sonrasında ya da en geç 20 Haziran tarihninde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (1)

Seç

Ziyaretçi 10 Gün Önce
40