TUS ve STS Sınavının Cevap Kağıtları Erişime Açıldı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TUS ve STS Sınavının Cevap Kağıtları Erişime Açıldı!

ÖSYM, TUS ve STS sınavlarının cevap kağıdının erişime açıldığını duyurdu! İşte haberin detayları...

Sınav 17 Nisan 2024 0
TUS ve STS Sınavının Cevap Kağıtları Erişime Açıldı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 17 Mart'ta düzenlenen, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-TUS 1. Dönem) ile 2024 Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2024-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem) sınavının cevap kağıtları erişime açıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen 2024 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-TUS 1. Dönem) ile 2024 Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı'nın (2024-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem) cevap kağıtları ve aday cevapları 10 gün süreyle erişime açıldı.

ADAYLAR DOĞRU CEVAPLARI GÖREBİLECEK

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar, "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak, ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntüleniyor. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösteriliyor.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç