Türkiye'de 3 Yeni Banka Kuruldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Türkiye'de 3 Yeni Banka Kuruldu!

Türkiye'de BDDK'nın onayıyla 3 yeni banka daha kuruldu! İşte o bankalar ve detaylar...

Bankalar 7 Ağu 2023 16:46 0
Türkiye'de 3 Yeni Banka Kuruldu!

BDDK, üç yeni bankanın kurulmasına onay verdi. Böylece Türkiye'deki bankacılık sektörüne üç banka daha katılmış oldu. İşte detaylar...

Bankalar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) belirlediği kanunlar çerçevesinde faaliyet gösteriyor.

ENPARA BANK KURULDU
BDDK, QNB Finansbank çatısı altında dijitalde faaliyet göstere Enpara.com'un ENPARA BANK A.Ş. unvanlı mevduat bankası kurmasına izin verdi.

Bankanın kurucu ortakları arasında Digital-Q-FS Limited, QNB Finans Faktoring, QNB Finans Finansal Kiralama, QNB Finans Portföy Yönetim, Efinans Elektronik Ticaret 300 milyon ABD Doları muadili Türk Lirası sermayeli bankaya hissedar oldular.

Böylece yaklaşık 8 milyar TL'lik sermayeyle Enpara Bank kurulmuş oldu. Enpara Bank böylece QNB Finansbank çatısı altından çıkıp şubeleşerek bankacılık faaliyetlerini yürütebilecek.


COLENDI BANK, DİJİTAL OLARAK KURULDU
2 milyar lira kuruluş sermayesi belirlenen Colendi Bank A.Ş. dijital mevduat bankası olarak faaliyet gösterecek. BDDK'nın onayına tabi olarak kurucu ortaklar arasında Bülent Tekmen, Erkan Kilimci, Deniz Devrim Cengiz, Ali Kürşad Bostan, Muhammed Furkan Ünsal ve Murat Öztürk bulunuyor.

HEDEF YATIRIM BANKASI'NA DA ONAY ÇIKTI
BDDK, Hedef Yatırım Bankası'na daha önce verdiği kuruluş iznine ek olarak faaliyet izni de verdi. Böylece bundan sonra banka faaliyetlerine başlayabilecek.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç