Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı başvurusu sona eriyor 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı başvurusu sona eriyor 2024

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı yapıyor. İlana başvurular 1 Nisan'da sona erecek. İşte kadrolar ve şartlar.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı başvurusu sona eriyor 2024

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı başvurusu sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personel alımı yapıyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan ve başvurusu başlayan personel alım ilanı için başvurular 1 Nisan'da sona erecek. Bizde bu yazımızda söz konusu personel alım ilanının başvuru detaylarına yer verdik. İşte kadrolar ve şartlar.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

1. Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
2. Başvurulan pozisyon itibari ile gerekli 2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak.
3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4. Çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.
5. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.
6. Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.
7. Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri bir ay içerisinde feshedilecektir.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular başladı. Başvurular e devlet şifresi ile yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki linke gitmesi gerekmektedir.

Bu linke gittikten sonra açılan sayfada e devlet girişi yaparak yeni başvuru kısmından başvurunuzu yapabilirsiniz. Bugün başlayan başvurular 1 Mart 2024 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alınacak. Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Gelişmelerden haberdar olmak için Finans7'yi takipte kalın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç