Türkiye Genelinde Kıyma Çekim Ücretine Zam!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Türkiye Genelinde Kıyma Çekim Ücretine Zam!

Türkiye genelinde kurban bayramında kıyma çekim ücretine zam geldi! İşte detaylar...

Haberler 26 Haz 2023 09:57 0
Türkiye Genelinde Kıyma Çekim Ücretine Zam!

Türkiye'de kasaplar tarafından gelen yeni açıklamalar ile birlikte 2023 yılı güncel kıyma çektirme fiyatları da belli oldu. Gündeme düşen haberlere göre Edirne'de ki kasaplar; kurban etlerini parçalama ve kıyma çektirme gibi birçok fiyatlara da yüzde 100 zam yaptı.

Türkiye'de 2022 yılında Edirne'de bir kilo kurbanlık etinden kıyma yaptırmak için kasaba 5 lira ödeme yapan vatandaşların bu yıl ise 1 kg kıyma için de ödeyeceği ücretin 10 TL olduğu ifade edildi.

Yurt geneli Kurban Bayramı'na da az bir süre kala kasaplarda hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Kurban Bayramı'nın ikinci günü kasaplarda ki yoğunluklar beklenirken kurban etlerini de kıyma yaptırmak isteyen vatandaşların, bu yıl kilo başına da 10 TL ödeme yapması gerektiği de belirtildi.

KIYMA ÇEKİM ÜCRETİNE ZAM

Edirneli kasap Hasan Kalabalık şunları söyledi 2023 yılı güncel kıyma çektirme fiyatlarıyla ilgili de, "Kurban eti getirenlere yardımcı oluyoruz. Kuzularda kemiksiz isteyenlere de yardımcı oluyoruz. Geçen sene kıyma çektirmenin kilosu 5 liraydı, bu sene 10 lira civarında olacağını tahmin ediyoruz. Bayramın ikinci gününden itibaren yoğunluk başlar, bayramın sonuna kadar devam ediyor. Biz de elimizden geleni yapıyoruz.

Sırayla gelenlerin kıymalarını akşama kadar poşetleyip hazırlayacağız. Tertemiz bir şekilde geri vereceğiz. Kurban Bayramı’nın birinci günü et kesildikten sonra etler biraz havalandırılıp dolaba koyulur, bir gün dinlendirilir. Dinlendirildikten sonra da ikinci günü bütün bir şekilde getirilir; temizleriz, hazırlarız, kuşbaşısını yaparız." dedi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç