Türkiye Bir Şehirde Daha Petrol Buldu!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Türkiye Bir Şehirde Daha Petrol Buldu!

Türkiye, bir ilde daha petrol buldu! İşte o il ve haberin detayları...

Haberler 16 Haz 2023 09:03 0
Türkiye Bir Şehirde Daha Petrol Buldu!

Türkiye, petrol arama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gabar'da bulunan petrolü çıkartmaya başlayan Türkiye, bir şehrimizde daha petrol buldu. 

Gabar'dan gelen petrol müjdesiyle birlikte bölgede büyük bir heyecan yaşanıyor. Son gelişme olarak Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), bir ilimizde daha petrol arama çalışmalarına başlayacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda Gabar'da bulunan petrol rezervinin müjdesini vermişti. Bu gelişmenin üzerinden fazla bir süre geçmeden TPAO çalışmalarını hızlandırdı. TPAO bir ilimizde daha sondaj kuyuları kurmaya hazırlanıyor.

TPAO, Batman ilinin Kozluk ilçesi sınırları içinde bulunan Köseler-7, Köseler-8, Köseler-9 ve Köseler-10 adlı dört arama kuyusu açarak petrol aramalarını gerçekleştirecek.

Güneydoğu Anadolu bölgesindeki ARI/TPO/K/L47-d1-1 numaralı işletme ruhsatı kapsamında, Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürlüğü tarafından Kozluk ilçesinin İnişli Köyü'nde Köseler-7, Köseler-8, Köseler-9 ve Köseler-10 tespit kuyuları açılarak petrol arama faaliyetleri planlanıyor. Bu 36 milyon liralık proje, tespit sondajı çalışmaları olarak yürütülecek ve üretim faaliyetlerini içermeyecektir. Proje, Batman ilinin Kozluk ilçesindeki ham petrol rezervinin varlığının ve miktarının tespit edilmesini amaçlamaktadır.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç