TÜRK-İŞ Yeni Asgari Ücreti Reddetti! Şerh Koyacağız!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TÜRK-İŞ Yeni Asgari Ücreti Reddetti! Şerh Koyacağız!

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, yaptığı açıklamada; yeni asgari ücreti kabul etmediklerini ve karara şerh koyduklarını açıkladı! İşte haberin detayları...

TÜRK-İŞ Yeni Asgari Ücreti Reddetti! Şerh Koyacağız!

2024 yılında geçerli olacak yeni asgari ücret 17 bin 2 lira olarak belirlendi. Ancak yapılan zam işçi temsilcisi TÜRK-İŞ'i memnun etmedi. Yapılan zamma muhalefet şerhi koyduklarını belirten TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, "Bizim asgari ücret talebimiz 18 bin liraydı. Yılda 2 kez zam yapılmasını istedik." dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay: Enflasyon da olmasın zam da yapmayın -  Dünya Gazetesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılına ilişkin asgari ücreti açıkladı. Asgari ücret, 1 Ocak 2024'ten geçerli olmak üzere, 700 lirası asgari ücret desteği olmak üzere net 17 bin 2 lira olarak belirlendi. Toplantıda konuşan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ise, asgari ücrete yapılan zamma muhalefet şerhi koyduklarını açıkladı.

"ASGARİ ÜCRETTE TALEBİMİZ 18 BİN LİRAYDI"
"Geçen hafta TÜRK İŞ Başkanlar kurulunu topladık, müzakere yaptık. Arkadaşlarımız üç toplantı boyunca evin, marketin durumunu, enflasyonu anlatma imkanı buldular." diyen Ergün Atalay, "Talebimiz 18 bin liraydı. Yılda iki kez yapılmasıydı. Ama anlaşılan rakam 17 bin lira. Burada TÜRK-İŞ'in talebini anlatmış oldum. Bu geçim ücreti oldu. Benim burada bir an evvel enflasyon dursun, pazarlığa gerek yok şeklindedir." ifadelerini kullandı.

TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY, ASGARİ ÜCRETE MUHALEFET ŞERHİ KOYDU
Toplantının bitiminde de söz alan Atalay, "Sayın Bakanım, burada bir daha katılmadığımızı ifade etmek istiyorum. Buna muhalefet şerhi koyuyoruz. Bunu da bilin yani, haberiniz olsun." dedi.

Türk- İş Başkanı Ergün Atalay: Talebimiz 18 bin lira idi - Kocaeli Fikir  Gazetesi

2024 YILI İÇİN GEÇERLİ OLAN ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU
Asgari ücret, 1 Ocak 2024'ten geçerli olmak üzere, 700 lirası asgari ücret desteği olmak üzere net 17 bin 2 lira olarak belirlendi. Asgari ücrette, önceki döneme göre yüzde 49 artış oldu.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç