Türk Telekom gençlere 10 GB ücretsiz internet başvuru ekranı: Öğrencilere bedava internet şartları

Türk Telekom gençlere 10 GB ücretsiz internet başvuru ekranı: Öğrencilere bedava internet şartları

Son dakika haberi geldi. Gelen haberde Türk Telekom internet başvurusunun başladığına yer verildi. TT hat kullanan gençlere 10 gb ücretsiz internet verilecek.

Finans Magazin 18 Kasım 2023 0
Türk Telekom gençlere 10 GB ücretsiz internet başvuru ekranı: Öğrencilere bedava internet şartları

Türk Telekom gençlere ücretsiz internet başvurusu nasıl yapılır?

Seçim müjdesi olan gençlere ÖTV'siz vergisiz telefon ile ayda 10 GB ücretsiz internet desteğinin başvurusuna ilişkin detaylar geçen gün yayınlandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan düzenlemeden sonra beklenen açıklama geldi ve başvuru ekranı açıldı. Başvuruların başlamasının ardından gençler, teknolojik ürünleri nasıl alabileceklerini araştırmaya başladı. Konu ile ilgili açıklama ise Gençlik ve Spor Bakanı'ndan geldi.

Bakan Osman Aşkın Bak yaptığı açıklamada gençlere teknoloji desteği için başvuru bilgilerini paylaştı.

BAŞVURU ŞARTLARI

10 GB ücretsiz internet desteği için başvuru şartları şu şekilde:

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Açık öğretim programları hariç bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı öğrenci olmak.

3) Satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak.

4) Daha önce bu destekten yararlanmamış olmak.

5) Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğin yayımı tarihinden itibaren iki ay içerisinde başvuruda bulunulması,

6) İnternet desteğinden faydalanılacak telefon hattının öğrenciye ait olması zorunludur.

7) İnternet desteği, öğrenim süresi boyunca bir defaya mahsus olmak üzere on iki ay boyunca kesintisiz sağlanır.

8) Başvurunun öğrenci(açık öğretim öğrencileri hariç) tarafından Bakanlığa ait GSBBiz uygulamasından veya gsbbiz.gsb.gov.tr adresine girilerek yapılması zorunludur.

9) Öğrenci(açık öğretim öğrencileri hariç) tarafından girilen bilgilerin internet desteği şartlarını sağlamaması halinde, başvuru sistem üzerinden sebebi belirtilerek reddedilir.

10) Başvurunun Bakanlık tarafından kabulü halinde, öğrencinin (açık öğretim öğrencileri hariç) bilgileri öğrencinin(açık öğretim öğrencileri hariç) hattının bağlı bulunduğu mobil şebeke işletmecilerine bildirilir.Bildirim üzerine internet desteği aylık olarak mobil şebeke işletmecileri tarafından öğrencinin(açık öğretim öğrencileri hariç) hattına yüklenir.

11) Destek bedeli Bakanlık tarafından mobil şebeke işletmecisine ödenir.

12) Sağlanacak internet desteği, bir hatla sınırlı olmak üzere on iki ay boyunca ücretsiz ve aylık en fazla 10 cigabayt olacak şekilde yıllık 120 cigabayttır.

13) Kullanılmayan internet desteği bir sonraki aya devredilmez.

14) Bakanlık tarafından verilen internet desteği öğrenci(açık öğretim öğrencileri hariç) tarafından mobil şebeke işletmecilerine verilen taahhüdü etkilemez.

15) Bakanlık tarafından sağlanan internet desteği nedeniyle öğrencinin(açık öğretim öğrencileri hariç) mevcut tarifesindeki haklarında herhangi bir değişiklik yapılamaz.

16) Bu destek, öğrenci(açık öğretim öğrencileri hariç) adına kayıtlı kullanıma açık bir hatla kullanılır.

17) İnternet desteği sağlandığı süre boyunca öğrenciye ait numaranın başka bir mobil şebeke işletmecisine taşınması halinde internet desteği devam etmez.

18) İnternet desteği sağlandığı süre boyunca öğrencinin(açık öğretim öğrencileri hariç) hattının faturalıdan faturasıza dönüştürülmesi halinde internet desteği hakkı sonlandırılacaktır.Ancak aynı mobil şebeke  işletmecisinin faturalı tarifeleri arasında veya faturasız tarifeleri arasında tarife değişikliği yapılması halinde öğrenci(açık öğretim öğrencileri hariç) internet desteğinden yararlanmaya devam edecektir.

19) İnternet desteği sağlanan öğrencinin, destekten yararlandığı sırada yükseköğretim kurumu ile ilişiğinin kesilmesi veya 26 yaşından gün alması halinde de internet desteğinden yararlanmaya devam eder.

20) İnternet desteğinden yararlanma şartlarının başvuru sırasında bulunmadığının sonradan anlaşılması veya destekten usulsüz yararlanıldığının tespit edilmesi halinde, tanımlanan internet desteği kesilir ve yararlanılan destek tutarı, ödemenin yapıldığı tarihten itibaren 21 / 7 / 1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanununun 51 inci maddesinde belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak faiz ile birlikte öğrenciden genel hükümlere göre geri alınır.

TÜRK TELEKOM BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Türk Telekom hat kullanan vatandaşlar, "https://gsbbiz.gsb.gov.tr/" adresine gidecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet adresi olan bu sayfada e devlet girişi yapmanız gerekmektedir. Sağ üstten giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

Üstteki menüde Genç Teknoloji Destek kısmına giderek İnternet Desteği kısmında Başvuru seçeneğine gitmeniz gerekmektedir. Bu ekranda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;