Türk Hava Yolları Yarınki 40 Seferi İptal Etti!

Türk Hava Yolları Yarınki 40 Seferi İptal Etti!

Türk Hava Yolları, yarın gerçekleşecek olan 40 seferi iptal ettiğini açıkladı! İşte iptal nedeni ve detaylar...

Haberler 17 Kasım 2023 0
Türk Hava Yolları Yarınki 40 Seferi İptal Etti!

Türk Hava Yolları’nın basın Müşavirliği tarafından bazı seferlerin İptal edildiği açıklandı. Her böyle olunca seyahat edecek olan kişiler hangi seferlerin İptal olup olmadığını merak etmeye başladı. İptal nedenini belirten kurum, hangi seferlerin İptal olduğunu da detaylı bir şekilde müşterileriyle paylaştı.

THY SEFERLERİNİN İPTAL NEDENİNİ AÇIKLADI
Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yarın İstanbul'da beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Meteorolojik Acil Durum Komitesi kararı uyarınca toplam 40 seferimiz karşılıklı olarak iptal edilmiştir."

Yapılan açıklamada, seyahat edecek olan yolcuların THY’nin internet sitesi üzerinden “uçuş durumu sorgulama” bölümü aracılığıyla seferlerini kontrol etmeleri uyarısı yapıldı.

Türk Hava Yolları, IATA'nın Havayolu Perakende Konsorsiyumu'na dahil oluyor  - Dünya Gazetesi

METEOROLOJİ İL İL UYARIDA BULUNDU
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, fırtına ve sağanak uyarısında bulundu. Bu kapsamda İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da yarın sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlü rüzgarın olacağı ve fırtına şeklinde eseceği tahminleri paylaşıldı.

Bunun yanı sıra pazar sabahından itibaren ise İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da yer yer fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama kapsamında, Marmara bölgesinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. 18 Kasım cumartesi sabahın ilk saatlerinden itibaren Trakya kesimi ve bölge genelinde kuvvetli yağış beklenirken İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa çevrelerinde çok kuvvetli yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağışların yarın akşam itibariyle etkisini kaybetmesi beklenirken, Bursa ve Yalova’da gece saatlerinde, İstanbul’da ise pazar günü öğle saatlerinden sonra sona ereceği düşünülüyor.

Türk Hava Yolları, 2022 yılını 2,7 milyar dolarlık net kâr ile tamamladı –  Defense Here

EGE BÖLGESİ İÇİN UYARI GEÇİLDİ
Ege bölgesinde sağanak yağış ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, yarın sabah saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Aydın, Uşak, öğle saatlerinden itibaren Muğla, Kütahya ve Denizli, akşam saatlerinden itibarense Afyonkarahisar etrafında metrekareye 21 ile 50 kg yağmur düşeceği tahmin ediliyor.

Bunun yanı sıra ege bölgesindeki yağışların yarın akşam itibariyle son bulması beklenirken Afyonkarahisar’da ise gece saatlerinde son bulacağı düşünülüyor.

Sağanak yağışlar, fırtına nedeniyle oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun karşısında vatandaşlardan önlem alınması isteniyor. Bunun yanı sıra ani sel, su baskını, hortum riski, yıldırım, yerel dolu yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar olabileceği düşünülüyor.

91.100+ Sağanak Yağmur Stok Fotoğrafları, Resimler ve Royalty-Free  Görseller - iStock

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;