Türk Akreditasyon Kurumu 2023 yılı personel alım ilanı yayımlandı

Türk Akreditasyon Kurumu 2023 yılı personel alım ilanı yayımlandı

Son dakika: Türk Akreditasyon Kurumu personel alımı yapacak. İşte alım yapılacak kadrolar ve başvuru bilgisi.

Memur Alımı İlanları 15 Mart 2023 16:04 0
Türk Akreditasyon Kurumu 2023 yılı personel alım ilanı yayımlandı

Son dakika: Türk Akreditasyon Kurumu personel alımı yapacak.

Türk Akreditasyon Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda olmak üzere memur ve personel alımı yapacak. Bizde bu yazımızda TÜRKAK tarafından yayımlanan ilanın detaylarına yer verdik. İşte başvuru bilgisi ve alım yapılacak kadrolar.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

1 İdari personel (Bilgisayar Programcılığı),

7 Uzman Yardımcılığı( 1 Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, 3  Makine Mühendisliği, 1 Kimya Mühendisliği, 2 Endüstri Mühendisliği )

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Akreditasyon Uzman Yardımcılığı pozisyonu için;

a) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin, ilanda belirtilen (Tablo-1) bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2021 veya 2022 yıllarına ait Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) aşağıdaki tabloda (Tablo-1) belirtilen puan türlerinden en az

70 ve üzeri puan almış olmak.

İdari Personel Pozisyonu için;

a) En az iki yıllık ön lisans eğitimi veren fakültelerin, ilanda belirtilen (Tablo-2) bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içi ve yurt dışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

b) Giriş sınavının son başvuru tarihi itibarıyla, 2022 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) aşağıdaki tabloda (Tablo-2) belirtilen puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmak.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, her bir sınav için aşağıda yer alan Tablo-1 ve Tablo2’de yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden aldıkları en yüksek puana göre sıralanarak, her gruptan atama yapılacak pozisyon sayısının 4 (dört) katı kadar aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Gruplar itibariyle yapılacak giriş sınavına katılma hakkı elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü sınava çağrılacaktır.

Adaylar, Tablo-1’de belirtilen gruplardan yalnız birine müracaat edebilecektir. Gruplar itibarıyla sınava çağrılacak aday sayısı kadar başvurunun olmaması veya giriş sınavının açıklanması sonucunda sınavı kazanan aday olmaması hâlinde pozisyon ve ihtiyaç durumuna göre gruplar arasındaki sayısal belirleme ve değişiklik yapma yetkisi Türk Akreditasyon Kurumuna aittir. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

TÜRKAK memur alımı başvuruları için süreç başladı. Başvurular en geç 2 Nisan tarihine kadar https://www.turkiye.gov.tr/turk-akreditasyon-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim üzerinden yapılabilecek.

Yorumlar (0)

Seç