Tunç Şatıroğlu Altının Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Tunç Şatıroğlu Altının Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!

Tahmin ve analizleriyle meşhur olan Ekonomist Tunç Şatıroğlu, altının fırlayacağı tarihi açıkladı! İşte o tarih ve detaylar...

Altın 11 Ağu 2023 11:51 0
Tunç Şatıroğlu Altının Fırlayacağı Tarihi Açıkladı!

Merkez Bankası'nın faiz artırım kararı sonrası hızla yükselen gram ve çeyrek altın fiyatları vatandaşların gündeminde. Yatırımcılar 'Altın fiyatları düşecek mi yükselecek mi?' sorusunu araştırırken her tahmini tutan ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu'ndan korkutan uyarı geldi. 'Asıl yükseliş şimdi başlıyor' diyen Şatıroğlu, 2451 TL'yi işaret etti! O tarihte piyasalar altüst olacak. 

Merkez Bankası'nın faizi yüzde 15'ten yüzde 17'ye çıkarmasının ardından yükselişe geçen altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Gram altın 1.667 TL'ye kadar çıkarken çeyrek altın fiyatı ise 2.744 liraya kadar ulaşmış durumda. Elinde altın olan vatandaşlar ise 'Altın fiyatları düşecek mi yükselecek mi? Gram altın ne kadar olacak?' sorularını araştırıyor. Ünlü ekonomist Tunç Şatıroğlu tarih vererek uyardı. 'Asıl yükseliş şimdi başlıyor' diyen Şatıroğlu, altın fiyatlarında beklediği seviyeleri açıkladı.


ÜNLÜ EKONOMİST 'ASIL YÜKSELİŞ ŞİMDİ BAŞLIYOR' DİYEREK UYARDI


Tahminleri bir bir tutan Tunç Şatıroğlu, altında beklediği yeni seviyeleri açıkladı. Ons altın tarafındaki yükselişlere değinen Şatıroğlu, fiyatlardaki yükselişin devam edeceğini ifade ederek teknik analizde uzun vadeli hedefin 2451 olarak belirlendiğini söyledi. Tunç Şatıroğlu, ons altınla ilgili değerlendirmesinde, "Asıl yükselişin 1897 – 1990 dolardan sonra başlayacağına inanıyorum" dedi. Ayrıca ons altının geçmişteki zirve noktasını tekrar test ederek 2040'lı yılların seviyelerine ulaşmasının muhtemel olduğunu da sözlerine ekliyor.


TUNÇ ŞATIROĞLU TARİH VERDİ! O SEVİYEYE KADAR ÇIKACAK...
Altında 2040 seviyelerinin aşılıp aşılamayacağının piyasa dinamiklerine bağlı olduğunu belirten ünlü ekonomist, yeni bir yükseliş beklediğini ifade etti. Şatıroğlu, "Bu Fibonacci analizi belirli bir zaman dilimi olmadığını gösteriyor. Artık bunun 2024'te mi gerçekleşeceğini yoksa 2023'te ani bir yükseliş mi olacağını tahmin edemiyoruz. Fibonacci kendi adına konuşuyor." yorumunda bulundu.

Tunç Şatıroğlu ayrıca gümüşün toparlanacağına olan güvenini dile getirerek gümüşün de şu anda satın alınabileceği tavsiyesinde bulunuyor. Altın ve gümüşün yükseliş trendinde olduğu bir dönemde Tunç Şatıroğlu, "Şimdi alalım mı?" sorusuna "Alalım, alalım, alalım" yanıtını veriyor. Yatırımcılar ve meraklılar altın fiyatlarının geleceğini merakla beklerken, 2451 seviyesi bu heyecanlı yolculuğun odak noktası haline geliyor.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç