Tunç Şatıroğlu Açıkladı: Dolar Rekor Kıracak!

Tunç Şatıroğlu Açıkladı: Dolar Rekor Kıracak!

Dolar ile ilgili yaptığı yorum ve analizlerle herkesin takip ettiği isim olan Tunç Şatıroğlu, dolarla ilgili tahminlerini açıkladı! İşte haberin detayları...

Döviz 9 Kasım 2023 0
Tunç Şatıroğlu Açıkladı: Dolar Rekor Kıracak!

Dolar kurunda beklediği yeni rakamı duyuran Tunç Şatıroğlu, "Dolar kurundaki artış, para arzındaki artışla aynı hızda ilerlemek zorunda olmasa da sonunda dolar kurunu yakalayabilir veya aşabilir. Dolar kurunun kendiliğinden düşmeyeceğini unutmamamız gerekiyor. Şu an için dolar kurunun düşmesi mümkün görünmüyor. Ancak yarın dolar kurunun 35 TL'ye çıkması ve fazla olduğu düşünüldüğünde, piyasa dolar kurunu düşürebilir" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Dolar kaç liradan işlem görüyor? - Uzmanpara

BİR DOLARI OLANLAR BİLE TUTSUN
Türkiye'deki dolar piyasası ile ilgili konuşan Şatıroğlu, "Yabancı yatırımcılar Türkiye’ye yatırım yapmadan önce bazı koşullar talep ediyorlar. İlk olarak, seçim sonuçlarını bekliyorlar ve aynı zamanda enflasyonun düşmesini istiyorlar. Bazı tahminlere göre enflasyonun Mayıs ayından itibaren azalacağını bekliyorlar. Sonrasında, bugünkü kurdan 33 TL’ye yükselmesini istiyorlar, böylece dolarlarını satarak zarar etmekten kaçınmak istiyorlar. Ayrıca, faiz oranlarının en az yüzde 45 seviyesine çıkmasını bekliyorlar. Bu şartlar altında, Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünebiliriz diyorlar." dedi.

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 3 Ocak 2022 güncel dolar kuru… Dolar/TL… -  Son Dakika Haberleri

DOLAR O SEVİYEYE ÇIKACAK...
Dolar hesaplamaları ile ilgilide konuşan Tunç Şatıroğlu, şunları söyledi:

"Dolar kurundaki artış, para arzındaki artışla aynı hızda ilerlemek zorunda olmasa da sonunda dolar kurunu yakalayabilir veya aşabilir. Dolar kurunun kendiliğinden düşmeyeceğini unutmamamız gerekiyor. Şu an için dolar kurunun düşmesi mümkün görünmüyor. Ancak yarın dolar kurunun 35 TL’ye çıkması ve fazla olduğu düşünüldüğünde, piyasa dolar kurunu düşürebilir."

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


;