Tüm Mutfaklarda Var: Artık Olmayacak: Bir Gecede Yüzde 286 Zam Geldi

Tüm Mutfaklarda Var: Artık Olmayacak: Bir Gecede Yüzde 286 Zam Geldi

Son dakika haberi: Tüm mutfaklarda olan ürüne bir gecede rekor düzeyde zam geldi. Fiyatı bir gecede 3 kat arttı.

Ekonomi 23 Kasım 2022 14:07 5
Tüm Mutfaklarda Var: Artık Olmayacak: Bir Gecede Yüzde 286 Zam Geldi

Tüm mutfaklarda var: Bir gecede yüzde 300 zam geldi.

Son günlerde yüksek enflasyonla mücadele devam ederken ürünlere art arda zamlar gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen haber, tüm mutfaklarda bulunan, yemek pişirirken kullanılan Alüminyum Folyo'dan geldi. Gelen son bilgilere göre folyonun fiyatına bir gecede yüzde 3002lük bir zam geldi.

BAHÇELİ: MARKETLERİN FETÖ İLE BAĞLANTISI ARAŞTIRILSIN

Son dönemlerde artan hayat pahalılığını dün gündemine alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibatlarının araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Açgözlülere müsamaha gösterilmemelidir. Mutfaklarımıza karabasan gibi çöken kim varsa, iki yakasından tutmak devletin asli vazifesidir" diyerek çağrıda bulundu.

ERDOĞAN: DENETLEMELER DAHA DA ARTACAK

Dünya Kupası dönüşü basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş zamlar için başlatılan incelemelerin daha da kapsamlı hale geleceğini söyledi ve  "Çünkü para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk Kabine Toplantımızda inşallah masaya yatırırız ve oradan da bunların üzerine ayrıca gideriz. Değişik öneriler var. Bütün mesele yaptırımın çok daha ağır olması. Bu bunlara ürkütücü gelebilir. Bunu halletmek lazım." demişti.

ALÜMİNYUM FOLYOYA YÜZDE 300 ZAM GELDİ

Gelen son dakika bilgilerine göre alüminyum folyonun 15 metrelik paketinin 27 liradan bir anda 79.90 TL'ye çıkarıldığına yer verildi. Ürünün fiyatının bu şekilde yüzde 286 'lık bir zam gelmiş oldu.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (5)

Seç


Ziyaretçi 5 Gün Önce
serbest piyasa ekonomisi kaldırılmadan devletimiz bunun önüne geçemez.acilen serbest piyasa ekonomisi kaldirilmali
Ziyaretçi 5 Gün Önce
Bizim insanlarimiz asla iyi insan merhamet vicdan gerektiren halleri ornek almaz neyi alir FIRSATCILIK CALMA onun icinde BEREKET te kalmadi.NUSUMET EKSIK OLMAZ HELAL DEGIL HARAM BU BOYLE BILINE......
Ziyaretçi 6 Gün Önce
fırsatcılara fırsat vermeyin vşcdan merhamet bitmiş
Ziyaretçi 6 Gün Önce
fırsatcılara fırsat vermeyin vşcdan merhamet bitmiş
Ziyaretçi 6 Gün Önce
istanbul sultangazi denetlensin beyaz peynir 250 lira kg şu zeytin 176 boşuna asgari ücrete hiç zam yapmayın bosverin