Tüm gençleri ilgilendiren karar: Askeriyede yeni dönem başladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Tüm gençleri ilgilendiren karar: Askeriyede yeni dönem başladı

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada askeriyede yeni döneme yer verildi.

Haberler 4 Ağu 2023 12:42 0
Tüm gençleri ilgilendiren karar: Askeriyede yeni dönem başladı

Son dakika: Askeriyede yeni dönem başladı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada MSB, askeriyede yeni dönemin kısa sürede başlayacağına yer verildi.

MSB resmi Twitter adresi üzerinden yapılan son dakika açıklamasında yeni kararın vatani görevini yerine getiren yüz binlerce kişiyi ilgilendireceğine yer verildi. Bakanlık açıklamasında askerlerin sivil hayatta kullandıkları GSM hatlarını artık kışlalarda da kısıtlı şekilde kullanabileceklerini bildirdi.

"MEHMETÇİĞİN DİKKATİNE" başlığı ile yapılan son dakika açıklamasında "Vatani görevlerini yapacak gençlerimizin dikkatine" denildi ve şu ifadelere yer verildidi:

"Sicil hayatta kullanılan GSM hatlarını, kısıtlıu özellikteki telefonları ile kışlalarda da kullanabilecekler.

- VAtani görevlerini yaparken Askercell ve Askerfone gibi kısıtlandırılmış GSM hattı kullanan Mehmetçiklerimiz için önemli düzenlemeleri hayata geçiriyoruz.

- Silahaltına alınmadan önce Askercell ve Askerfone kısıtlı hatlarını kullanacak gençlerimizin ödeyecekleri maliyetten tasarruf edilmesi maksadıyla çalışma başlatılmıştır.

Bu kapsamda;

Vergi muafiyeti için mevzuat değişikliği çalışmaları tamamlanıncaya kadar gençlerimizin sicil hayatta kullandıkları GSM hatlarını kıssıtlı özellikteki telefonları ile kışlalarda da kullanabilmelerine imkan sağlanmıştır.

Bunun için;

Gençlerimiz sicil hayatta kullandıkları GSM hatlarını ilgili GSM bayilerine müracaat ederek ücretsiz şekilde kısıtlı hatta dönüştürebilecekler.

Vatani görevlerini tamamladıklarında da aynı yöntemle kısıtlamayı kaldırtarak GSM hatlarını eski haline döndürebilecekler.

 

Söz konusu hatlar Türkcell ve Vodafone bayileri üzerinden alınabilecek. Sizce bu karar nasıl? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç