Tüm dünyayı şoke eden olay: Peygamberliğini ilan etti ve dünyanın sonu geliyor dedi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Tüm dünyayı şoke eden olay: Peygamberliğini ilan etti ve dünyanın sonu geliyor dedi

Zimbabve'de 56 yaşındaki bir adam, peygamberliğini ilan ederek yüzlerce aileyi kendi çiftliğine doldurdu ve ucuz işçi olarak çalıştırıp çocuklarına istismarda bulundu.

Dünya 15 Mart 2024 0
Tüm dünyayı şoke eden olay: Peygamberliğini ilan etti ve dünyanın sonu geliyor dedi

56 yaşındaki bir adam peygamberliğini ilan etti.

BBC'nin son dakika olarak aktardığı bilgilere göre Zimbabve'de bir kişi peygamberliğini ilan ettiği bildirildi.

56 yaşındaki Ishmael Chokurongerwa adlı kişiye çocuk istismarı suçlaması oldu. Polis ekipleri ise bu kişinin ikamet ettiği yere operasyon düzenledi ve düzenlenen operasyonda 251 çocuk kurtarıldı. Çocuklardan 246'sının doğum belgesi olmadığı öğrenildi.

Kurtarılan çocukların ucuz işgücü olarak kullanıldığı iddia edilirken özel mülkte hayatını kaybeden çocuklara ait olduğu tahmin edilen ve isim oldukları görülen mezarlar bulundu.

Yedi takipçisi ile birlikte geçen Perşembe günü hakim karşısına çıkan Chokurongerwa adlı kişi hakkın da tutuklama kararı verildi. Sekiz sanığa çocuk haklarını ihlal etmenin yanı sıra cenaze yasalarını ihlal suçu da yöneltildi.

Operasyonda bu kişinin çiftliğinin başkent Harare'nin 34 kilometre kuzeybatısında olduğu, yetkililerin çiftlikten kurtarılan çocukların ise herhangi bir resmi eğitim almadığı ve tarikar liderliğinin çıkarı için çalıştırıldığı ortaya çıktı.

Çiftlikte yetişkinlere ait dokuz adet, çocuklara ait ise 7 isimsiz mezar bulundu.

Chokurongerwa, ülkedeki Apostolik (Havari) kiliselerinin bir parçası. Bu kişi, yasaya aykırı uygulamaları savunuyor.

Gelen bilgilere göre bu kişilerin çocukları istismar ettiği, peygamberliğini ilan ettiği bildiirildi.

Olay ile ilgili başlatılan inceleme devam ediyor.

DÜNYANIN SONU GELECEK DİYE...

Peygamberliğini ilan ettiği belirtilen kişi ile ilgili yerel bir radyoya konuşan eski bir tarikat üyesi, Chokurongerwa’nın çiftliğinde yüzlerce aileyi tuttuğunu ve bu kişilerin dış dünyayla iletişiminin engellendiğini söyledi. Bu kişinin telkinlerinde dünyanın sonunun kısa sürede geleceğini ve bu nedenle çiftliklerinde kalması gerektiğini söylediği aktarıldı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç