TTK İŞKUR'dan 4 Bin İşçi Alımı Yapacak

TTK İŞKUR'dan 4 Bin İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Taş Kömürü Kurumu bünyesine 4 bin personel alımı yapılacağı öğrenildi. İşte son bilgiler.

Ekonomi 28.5.2022 22:34 7
TTK İŞKUR'dan 4 Bin İşçi Alımı Yapacak

Son dakika haberi: TTK 3 bin işçi alımı yapacak.

Türkiye Taş Kömürü Kurumu'ndan gelen son dakika bilgilerine göre kurumun kısa zaman sonra 3 bin işçi alımı için ilana çıkacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı ERdoğan'ın Zonguldak'a yaptığı ziyaret sırasında görüştüğü TTK yetkililerinin , işgücünü arttırma taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiği öğrenildi.

KAPASİTEYİ ARTTIRMA TALEBİ GELDİ

Planlamalar arasında kapasitenin artırılması vardı. Bu kapsamda yeni personel alımı artık bir mecburiyet kesp etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Türkiye Taş Kömürü Kurumu yetkililerinin 3 bin personel alımı sözü aldığı öğrenildi. Ancak alım sayısının daha sonra 4 bine çıkarıldığı bilgisi geldi. Bu da iş arayan vatandaşları , gençleri oldukça sevindirdi. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK? İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alımlarına başvuru yapacak kişilerde aranan şartların şu şekilde olacağı belirtildi:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

18 yaşından büyük olmak

32 yaşından küçük olmak

En az ilkokul mezunu olmak

İlgili pozisyon için yayınlanan ilanda belirtilen il sınırları içinde ikamet ediyor olmak

Askerlik yapmış olmak veya askerlikten muaf olmak

Mesleki görev tanımının yerine getirilmesini engelleyebilecek kalıcı bir sağlık sorununun olmaması ve bu durumu ilgili hastanelerden sağlık raporu ile kanıtlayabilme.

İlgili pozisyon için belirlenen özel ilan şartlarını yerine getirebilmek.

YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN TALEBİ

Binlerce aday, 32 olan üst yaş şartı sınırının esnetilmesini istiyor. Bazı adaylar ise yaş şartının iyi olduğunu söylüyor. Sizce yaş şartı kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ALIMLAR İŞKUR ÜZERİNDEN OLACAK

Personel alımı ilanları Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılacak. Personel alımına başvuru yapacak adayların İŞKUR 'dan başvuru yapması istenecek. En merak edilen konu ise ilanın ne zaman geleceği konusu oldu. En son Aralık ayında yapılan alımın bu sene o kadar gecikmeyeceği, personel ihtiyacının had safhada olduğu , bu nedenle personel alımının yaz aylarında yapılacağı öğrenildi.

Personel alımı için net tarih belli olduğunda bildirimle haberdar olmak , ilan sürecini takip etmek için aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (7)

Seç

Ziyaretçi 23 Gün Önce
32 yaşın dan 35 olsu40 olsun aldınız gencleride görüyoruz ya raporlu yada sakatlaniyor tecrübeli çok. İnsanın. Haki yeniliyor
Ziyaretçi 30 Gün Önce
Yaş şartı kalkmalı bu nedir yaaa madem 40 yaşından sonra emekli olsun insanlar niye alınmıyor 40 yaşındaki biri işe. Boyle adaletsizlik olur mu
Ziyaretçi 30 Gün Önce
En az 40
Ziyaretçi 30 Gün Önce
Beden gücü saglam olanin neden yaş sarti araniyor ki yaş sınırı nedir 40 yasinda emekli mi oluyor insanlarda yaş sınırı 40 vatandas ac mi kalsin evine ekmek goturmesin mi hirsiz mi olsun neden yas siniri var ya kalksin artik yaş sınırı
Ziyaretçi 30 Gün Önce
4 senedir iş bulamadım hep yaşı bahane ettiler yaş 40 iş yok 🤔🤔 yayaşı bahane ediyolar yada okulu nerde bu devlet artık bizi görsün Allah aşkına