TSE en az lise mezunu personel alımı sürüyor: İşte Mühendis, memur, tekniker, güvenlik, hizmetli alımı başvuru ekranı 2024
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TSE en az lise mezunu personel alımı sürüyor: İşte Mühendis, memur, tekniker, güvenlik, hizmetli alımı başvuru ekranı 2024

TSE'den en az lise mezunlarından personel alımı başvurusu sürüyor. İşte alım yapılan kadrolar ve başvuru bilgisi.

Kariyer Kapısı 6 Mart 2024 1
TSE en az lise mezunu personel alımı sürüyor: İşte Mühendis, memur, tekniker, güvenlik, hizmetli alımı başvuru ekranı 2024

TSE en az lise mezunu personel alımı sürüyor.

Türk Standartları Enstitüsü personel alımı başvurusu sürüyor. Farklı kadrolara ikamet şartı aranmadan yapılacak personel alımının başvurusu 14 Mart 2024 tarihine kadar internet üzerinden, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı aracılığıyla yapılabilecek. Peki başvuru nasıl yapılacak? Şartları nedir? İşte detaylar.

BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylar Sözlü sınava başvuruda bulunabilmek için;

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

2) Tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak. (Yükseköğretim Kurulunca tabloda yer alan bölüm mezunları ile eşdeğer haklara sahip olduğuna karar verilen yurt içindeki yükseköğretim kurumları ile denklik belgesi verilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da diğer koşulları taşımaları ve başvuru esnasında gerekli belgeleri ibraz etmeleri kaydıyla müracaat edebileceklerdir.)

3) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

4) Mühendis kadrolarına yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/e-YDS)’ndan en az C seviyesi puana (en az 70 ve üzeri puan) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak.

5) Tablonun 11 numaralı kısmındaki Koruma ve Güvenlik Görevlisi için;

a) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,

b) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince Güvenlik Soruşturması olumlu olmak,

c) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

ç) Bu pozisyonda vardiya sistemi uygulanacağından gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.

6) Adayların, yukarıda belirtilen sınav katılma şartlarını ve tercih nedenlerini kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri elektronik ortamda taratıp başvuru formunun ilgili bölümlerine eklemeleri zorunludur.

7) Başvurular il bazında yapılacak olup adaylar, tabloda yer alan kadrolardan sadece biri için başvuruda bulunabilecektir.

8) Adaylar, yerleştikleri illerde en az 5 (beş) yıl çalışmayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

9) Türkiye’nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak.

10) Adayların başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu hususta sorumluluk başvuru yapan adaya aittir.

BAŞVURU

İlana başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden alınıyor:

Linke tıklayın. Daha sonra açılan sayfada e devlet girişi yaparak başvurunuzu yapın. Kadın erkek diğer adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Benim danışmanlık belgem var hasta kabul tipi sektekerlik belgem var