TRT'den Necmettin Batırel açıklaması geldi: İşte olayın aslı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TRT'den Necmettin Batırel açıklaması geldi: İşte olayın aslı

TRT'den Necmettin Batırel hakkında son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada tazminat konusuna açıklık getirildi.

Kültür Sanat 27 Ağu 2023 18:59 0
TRT'den Necmettin Batırel açıklaması geldi: İşte olayın aslı

TRT'den Necmettin Batırel açıklaması geldi.

Necmettin Batırel, sosyal medya üzerinden bir açıklama yapmış ve açıklamasında TRT'de çalıştığı döneme ait tazminatını hala alamadığını söyleyerek tepkisini dile getirmişti.

Bu açıklamadan sonra bir açıklama daha geldi. Gelen açıklamada TRT, söz konusu durumun kendileri ile ilgili değil taşeron şirkete ait olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"TRT Haber kanalımızda, hizmet alımı yöntemiyle 2016-2019 yılları arasında çalışmış Sayın Necmettin Batırel'in kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar, bazı medya organları tarafından Kurumumuza yönelik bir dezenformasyon faaliyetine dönüştürülmüştür.

Paylaşımlarda, yapımcı şirketle yıllara yayılan sorunlar ve sürecin adli boyutu aktarılmıştır.

Sayın Batırel'in yaşadığı anlaşmazlık, adını açıkça dile getirdiği bir yapım şirketi iledir.

Konunun Kurumumuzla ilgisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

BATIREL NE DEMİŞTİ?

Batırel Twitter adresi üzerindne yaptığı açıklamada, "2016 yılında TRT Haber’e “EKONOMİ 7/24” programının yapımcısı olan ARH MEDYA BİLİŞİM İLETİŞİM ORGANİZASYON REKLAM İNŞAAT OTOMOTİV TAŞIMACILIK TARIM HAYVANCILIK KUYUMCULUK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile sözleşme imzaladım. 2019 Eylül ayında TRT programı Ankara’ya aldığı için sözleşmem sona erdi. 3.5 yıl boyunca Ekonomi 7/24 programının hazırlayıcısı ve son dönemde sunuculuğunu da yaptım. Bu zaman zarfında hiç izin kullanmadım. Programı hazırlamak için programın sunulduğu Harbiye’deki TRT Radyo binasına sabah 05.00’de geliyor, öğleden sonra 15.00’de ayrılıyordum. 3.5 yıllık kıdem ve izin paramı almak için istanbul 15 nci iş mahkemesinde dava açtım. Dosya No. 2019/394.. Hukuk dava Dosyası.. Açılış tarihi 02./11,2019, Dosya Durumu istinafta.. Dava Türü: İşçi İle İşveren İlişkisinden Kaynaklanan…. TRT Haber müdürü lehime şahitlik yaptı. Bilirkişi lehime karar verdi. 3.5 yıllık tazminat ve izin paramın ödenmesine hükmetti. Ama karşı taraf bunu ödememek için parayı yatırdı, ancak istinaf mahkemesinde dava açtı. 4.5 yıldan beri bu tazminat tarafıma ödenmiyor. İstinaf mahkemesi ne zaman dosyayı görüşecek belli değil. Bu nasıl adalettir. Sonuna kadar haklı olduğum bir dava nasıl sürüncemede bırakılıyor. İstinaf mahkemesi bu dosyayı neden görüşmüyor. Ne zaman görüşecek? Ne zaman karar verilecek. Allah rızası için bana bu konuda yardımcı olacak bir dost yok mudur?" dedi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç