Trabzon’da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Trabzon’da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

Son dakika: Trabzon’da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu. İşte Trabzon'da Ramazan pidesinin fiyatı.

Yerel Haberler 5 Mart 2024 1
Trabzon’da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

Son dakika: Trabzon’da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte illerde pide fiyatları belli olmaya başladı. Gelen son dakika açıklamasında Trabzon'da Ramazan ayında satılacak olan pidenin fiyatına yer verildi. Buna göre Trabzon'da 500 gram yumurtalı ve susamlı Ramazan pidesi 30 TL, yumurtasız ve susamsız pide ise 28 TL'ye satılacak.

500 GRAM YUMURTASIZ PİDE 28 TL

Trabzon Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, 500 gram yumurtalı ve susamlı Ramazan pidesinin fiyatının 30 TL, yumurtasız ve susamsız pidenin fiyatını ise 28 TL olarak açıkladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, geçtiğimiz yıl 370 olan un çuvalı fiyatının bu yıl 670 civarında satıldığını hatırlattı.

İlik, “Geçtiğimiz yıla göre hem unun fiyatında hem de işçi ücretinde ciddi bir artış söz konusu. Bu yüzden pidenin fiyatında böyle bir artışa gitmek zorunda kaldık. Daha farklı fiyat belirlenen yerler de oldu. Hem vatandaşı hem de fırıncı esnafını mağdur etmemeye çalıştık. Vatandaşlarımız maliyet artışları göz önünde bulunduracaktır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Yine somun ekmek mege talim biz dargelirli ler nasıl alak fiyata bak uçmuş adata Allah yar ve yardımcımız olsun