TOKİ'nin Yüzde 25 İndirim Kampanyasına Yoğun İlgi: İşte İndirim Kampanyasından Yararlanan Kişi Sayısı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TOKİ'nin Yüzde 25 İndirim Kampanyasına Yoğun İlgi: İşte İndirim Kampanyasından Yararlanan Kişi Sayısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ'nin indirim kampanyasından yararlanan kişi sayısını açıkladı.

TOKİ Başvuru 20 Ekim 2022 17:01 0
TOKİ'nin Yüzde 25 İndirim Kampanyasına Yoğun İlgi: İşte İndirim Kampanyasından Yararlanan Kişi Sayısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ'nin indirim kampanyasından yararlanan kişi sayısını açıkladı. İşte kampanyadan yararlanan kişi sayısı...

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde yüzde 25 indirim kampanyası başlatılmıştı. Son başvuru tarihi dün olan kampanyada veriler açıklandı.

YÜZDE 25 İNDİRİM KAMPANYASI

Kampanya kapsamında, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim yapacağını duyurmuştu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, başvuruların dün itibariyle sona erdiğini açıkladı.

"38 BİN 532 VATANDAŞIMIZ YARARLANDI''

Bakan Kurum açıklamlarında şu ifadelere yer verdi:

"TOKİ’mizle vatandaşımızı uygun koşullarda ev sahibi yapmak için çalışıyoruz. 23 Eylül’de başlayan, dün sona eren indirim kampanyamızdan 38 bin 532 vatandaşımız yararlandı. 35 bin 257 hak sahibimiz belirlenen tarihten önce tapularına kavuştu. Ne yapıyorsak milletimiz için."

GEÇEN YILA ORANLA 12 BİN KİŞİ ARTTI

Bu kapsamda açıklanan verilere göre indirim kampanyasından yararlananların sayısı geçen yıla oranla 12 bin 226 kişi arttı.

3 bin 275 kişi de esnek ödemeden yararlanarak borcunun belli bir kısmını kapattı.

ARSA ALICILARI DA YARARLANDI

Kampanya dahilinde arsa alıcılarının borçları üzerinden yüzde 12,5 indirim sağlandı.

Satışları 2021 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve taksitleri 2021 yılı sonu itibariyle başlamış olan arsalar için 23 Eylül 2022 tarihinde başlayan indirim kampanyası 14 Ekim 2022 tarihi itibarıyla son buldu. Arsa indirim kampanyasından 55 arsa alıcısı yararlandı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç