TOKİ'den konut, arsa ve işyeri başvurusu ile sözleşme imzalama hakkında açıklama
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

TOKİ'den konut, arsa ve işyeri başvurusu ile sözleşme imzalama hakkında açıklama

TOKİ'den konut ve işyeri ile arsa satışları hakkında açıklama geldi. Açıklamada başvuruların nasıl yapılacağına yer verildi.

TOKİ Başvuru 7 Şubat 2024 0
TOKİ'den konut, arsa ve işyeri başvurusu ile sözleşme imzalama hakkında açıklama

TOKİ'den konut ve arsa başvuruları hakkında açıklama.

TOKİ resmi internet adresi üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya baktığımızda TOKİ, konut, arsa ve işyeri başvurularının nasıl yapıldığını bildirerek bu yöntemler dışındaki başvurulara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

TOKİ resmi sayfasından yayınlanan açıklamaya baktığımızda konut başvuru toplama sözleşme imzalama devir tapu gibi işlemlerin Halk ile Ziraat Bankası aracılığıyla yapıldığını, bu bankalar dışındaki bankalardan yapılmadığının altı çizildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. işlemlerinin tamamı T. Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankası’nın yetkili Şubeleri aracılığı ile yapılmakta olup; başka bir banka şubesi ve/veya şahıs vasıtasıyla işlem yapılmamaktadır. Ayrıca herhangi bir kooperatif veya dernek vasıtasıyla bir talep ya da ön talep ya da kapora vb. alınmamaktadır.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, İdaremizin, isim ve logosu kullanılmak suretiyle reklam ve tanıtım yapan sosyal medya hesapları / iletişim numaralarına  itibar etmemeleri, İdaremizin internet sayfası (www.toki.gov.tr), çağrı merkezi (444 86 54), kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir"

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç