TOKİ ucuz konut başvurusu başladı: İşte 4 bin TL'den başlayan taksitle 2+1 ve 3+1 ev başvurusu 2023

TOKİ ucuz konut başvurusu başladı: İşte 4 bin TL'den başlayan taksitle 2+1 ve 3+1 ev başvurusu 2023

TOKİ'den bir son dakika açıklaması yapıldı ve 2 ilde 4 bin TL taksitle ev satışı başvurularının başladığına yer verildi. İşte konut satışı yapılan iller ve fiyat listesi.

TOKİ Başvuru 4 Eylül 2023 17:03 66
TOKİ ucuz konut başvurusu başladı: İşte 4 bin TL'den başlayan taksitle 2+1 ve 3+1 ev başvurusu 2023

TOKİ'den son dakika: 4 bin TL taksitle ev satışı başladı.

TOKİ'den bir son dakika açıklaması yapıldı ve 2 ilde 4 bin TL taksitle ev satışı başvurularının başladığına yer verildi. Bizde bu yazımızda e-devlet üzerinden başvurusu başlayan 2+1 ve 3+1 evlerin fiyat listesine ve konut satışı yapılacak illere yer verdik. İşte başvuru bilgisi.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TOKİ konut başvurusu yapacak vatandaşların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. Ayrıca başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması şartı aranacaktır. 

-Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır. 

-Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır. 

-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 34.000.00TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 34.000.00TL olması gerekmektedir.)

HANGİ İLLERDE KONUT SATIŞI YAPILIYOR?

Ev satışı yapılan illere baktığımızda şimdilik 2 ilde konut satışı yapıldığı görülüyor. Siirt ve Erzurum ili için gelen konut satışı duyurusuna başvurular e-devlet üzerinden alınmaya başladı. Diğer iller için önümüzdeki günlerde konut başvuruları başlayacak. Siz hangi şehre konut bekliyorsunuz? Yorumlar kısmından yazın. Konut satışı duyurus geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı ücretsiz indirin;
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

SİİRT TOKİ KONUT DUYURUSU

TOKİ resmi sayfasından yayınlanan duyuruda, Siirt'te 2+1 ve 3+1 konut satışı yapılacağına ve aylık takstilerin 4 bin 842 TL'den başlayacağına yer verildi.  İşte konut ödeme tablosu:

ERZURUM TOKİ KONUT DUYURUSU

TOKİ resmi sayfasından yayınlanan duyuruda, Erzurum'da 3+1 konut satışı yapılacağına ve aylık takstilerin 4 bin 54 TL'den başlayacağına yer verildi.  İşte konut ödeme tablosu:

BAŞVURU 

Siirt ve Erzurum ili konut satışı e-devlet üzerinden alınmaya başladı.

Siirt için başvurular 1-15 Eylül 2023 tarihleri arasında alınacak.

Erzurum için başvurular 4-8 Eylül 2023 tarihleri arasında alınacak.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (66)

Seç


Ziyaretçi 23 Gün Önce
Çankırı nezaman
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Bize çıktı geçen yaz urladan hgecenalen ses yok bilgide veren yok
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Konya merkez
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Mersin için
Ziyaretçi 23 Gün Önce
Aksaray varmı veya baslicakmi?