TOKİ Sosyal Konut Detaylaır Şartları Açıklandı: Bekar Başvurabilir mi, Ödeme Sabit mi, Hem Konut Hem Arsaya Başvurulur mu?

TOKİ Sosyal Konut Detaylaır Şartları Açıklandı: Bekar Başvurabilir mi, Ödeme Sabit mi, Hem Konut Hem Arsaya Başvurulur mu?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut bir son dakika açıklaması yaptı ve konutlarla ilgili merak edilen sorulara yanıt verdi.

TOKİ Başvuru 14 Eylül 2022 13:39 2
TOKİ Sosyal Konut Detaylaır Şartları Açıklandı: Bekar Başvurabilir mi, Ödeme Sabit mi, Hem Konut Hem Arsaya Başvurulur mu?

TOKİ 250 bin konutta başvuru sayısı, konut sayısını geçti.

Cnn Türk Canlı yayınına katılan TOKİ Başkanı Ömer Bulut bir son dakika açıklamasında bulundu. TOKİ sosyal konut başvurusu ile ilgili gelen son dakika açıklamasında Bulut, TOKİ'de başvuru sayısınin şimdiden 265 bini geride bıraktığını söyledi.

Bekar bir kişi geliri düşük ailesi ile yaşıyor ve ailesinin evi varsa konuta başvuru yapabilir mi: EVET

Evi olan arsaya başvuru yapabilir mi?: HAYIR

Arsası olan eve başvuru yapabilir mi? EVET.

Arsa almaya hak kazanan kişi bina yapabilir mi yoksa müstakil ev koşulu mu var? 40 BİN MÜSTAKİL 60 BİN MÜŞTEREK. 350 ile 500 metrakare olanlara müstakil, daha fazlasına müştereken bir inşaat yapılacak.

Başvuru ücreti geri alınır mı? HEMEN KURADAN SONRA 500 TL VERİLİR.

Geçici olarak başka yerde yaşayan, kütüğünün başvuru yaptığı yere başvurabilir mi: 1 yıl ikamet ettiği yere ve nüfusunun kayıtlı olduğu yere başvurabilir. Ankara'da yaşıyor İstanbul'da kütüğünüz. O zaman İstanbul'a başvurabilirsiniz.

Evler ne zaman verilecek? 1,5 2 yılda evler teslim edilecek.

Kurada ismi çıktı Peşinat ödeyemedi. Kolaylık sağlanır mı? Bankalardan kredi çekme ile ilgili yardımcı olunabilir. 

Taksitler 2300'den başlıyor. Aynı proje içerisinde 5 bine çıkmaz. En yüksek 3+1'lerde 3200. Memur maaşına endeksli yükseliş olur. 6 ayda bir zam yüzde 25'te sınırlı. 

Başvuruda 2+1 ve 3+1 seçiliyor mu? Vatandaşın kafası karışmasın diye onu yazmadık. Eğer tercih versek herkes 3+1 seçer. O yüzden seçenek koymadık. Kontenjanlar farklı olduğu için , hangisine başvuracağım tereddütü yaşamamak için bu seçeneği sunmadık. Dedik ki başvuru yapılsın sonra seçilecek. 3+1 kontenjan sayısı az olacak.

Çalışmayan öğrenci başvuru yapabilir mi: EVET başvurabilir.

E Devlet üzerinden başvuruda tüm ilçeler görünmüyor Güncellenecek mi? Güncellenecek.

e Devlet'ten başvuru yaptıktan sonra başvuru ücretinin nasıl yatırılacağı bilgisi geliyor. Mesaj geliyor.

Hem eve hem arsaya başvuru olmaz.

Kadın erkek diğer vatandaşlarla bilgi alış verişi için Facebook grubumuza TIKLA KATIL

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 11 Gün Önce
Düşük gelirli Emekliler tokiye basvuru yapabilr deniyordu, Emekli maaşımiz 3800 tl diye kabul edilmedi. Bu gelirle bu hayat pahaliliğında kira nasil vericez. ALLAH'ın izniyle 2 göz evimiz olur basımızı sokarız diyorduk.Demek düşük gelirliye değil maddi durumu iyi olana veriyor TOKI evlri
Ziyaretçi 11 Gün Önce
Çok açık ve net anlatılmışdır. Emeklilere hangi şartlar uygulanacak.