TOKİ Net Cevap Verdi: 500 TL Ne Zaman İade Edilecek, Geliri 0 TL Olan Başvurabilir mi?

TOKİ Net Cevap Verdi: 500 TL Ne Zaman İade Edilecek, Geliri 0 TL Olan Başvurabilir mi?

TOKİ'den bir son dakika açıklaması yapıldı ve başvuru bedelinin ne zaman iade edileceği, geliri olmayanların başvurusunun kabul edilip edilmeyeceğine cevap verildi.

TOKİ Başvuru 18 Eylül 2022 20:14 2
TOKİ Net Cevap Verdi: 500 TL Ne Zaman İade Edilecek, Geliri 0 TL Olan Başvurabilir mi?

TOKİ açıkladı: İşte başvuru bedelinin iade edileceği tarih.

TOKİ'den bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan  açıklamada merak edilen soruların yanıtlarına yer verildi. En merak edilen soru ise başvuru sırasında verilen 500 liranın ne zaman iade edileceği konusu oldu. Biz de bu yazımızda bunun cevabına yer verdik.

EVLER DEVREDİLEBİLECEK Mİ?

Konutlar devredilemeyecek. Borç bittikten sonra kişi isterse evini satabilecek. Ancak borç bitene kadar devir yasak.

2+1 VE 3+1 EV SEÇİMİ NE ZAMAN?

Oda sayısına göre ev seçiminin ne zaman yapılacağı sorusuna "Başvurular, konut tipi (2+1 ve 3+1) ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. Hak sahiplerinin konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek 'Konut Belirleme Kurası' ile belirlenecek." şeklinde cevap verildi.

BAŞVURU BEDELİ NE ZAMAN İADE EDİLECEK?

TOKİ'den konu ile ilgili yapılan açıklamada, kurada adı çıkmayanların parasının iade edileceğine yer verildi. Açıklamada, "Başvuru dönemi içinde, başvuru bedelini alarak başvurular iptal edebilecek. Asil hak sahibi olmayanların başvuru bedelleri, kuradan 5 iş günü sonra iade edilecek. Başvurusu iptal edilenler de kurayı beklemeden başvuru bedelini iade olarak alabilecek." denildi.

GELİRİ 0 TL OLAN BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

Geliri olmayanlar başvuru yapabilir. TOKİ açıklamasında, "TOKİ tarafından söz konusu projelere başvuru için asgari gelir düzeyi belirlenmedi. Soru: Sözleşme ne zaman imzalanacak, inşaat ne zaman başlayacak?" denildi.

Kadın erkek diğer TOKİ'ye başvuru yapanlarla bilgi alış verişi için Facebook Grubumuza TIKLA KATIL

Yorumlar (2)

Seç


Ziyaretçi 6 Gün Önce
Geliri 0 olan nasıl başvuru yapacak peşinat nasıl ödenecek? Yardım desteği nerede peki pek anlamış değilim.bence dar gelirliler değil zenginler için bu proje
Ziyaretçi 7 Gün Önce
Eve gecdikden sonra mı ödemeye baslicagiz yoksa hem kirada olduğumuz evin kirasini hemde evin taksidini ödemek çok zor